Proč koupit vrták do kovu s válcovou stopkou vybrušovaný HSS-G - POPIS: Kvalitní, cenově zajímavý vrták do kovu je vyroben podle DIN 340 HSS-G a nabroušen na úhel 118°. Má vysokou elasticitu, robustní jádro, které je precizně vybrušené z nástrojové rychlořezné oceli a je konvenčním nástrojem pro profesionální vrtání i při náročnějších podmínkách. Použití vybrušovaných vrtáků DIN 340 HSS-G: Vybrušovaný vrták DIN 340-G je určen do stojanových vrtaček. Jelikož je fazeta vrtáku velmi ostrá, nedoporučuje... Celý popis

Koupit za 114 Kč

Popis

Proč koupit vrták do kovu s válcovou stopkou vybrušovaný HSS-G - POPIS:
Kvalitní, cenově zajímavý vrták do kovu je vyroben podle DIN 340 HSS-G a nabroušen na úhel 118°. Má vysokou elasticitu, robustní jádro, které je precizně vybrušené z nástrojové rychlořezné oceli a je konvenčním nástrojem pro profesionální vrtání i při náročnějších podmínkách.

Použití vybrušovaných vrtáků DIN 340 HSS-G:
Vybrušovaný vrták DIN 340-G je určen do stojanových vrtaček. Jelikož je fazeta vrtáku velmi ostrá, nedoporučuje se tento vrták používat v ručních vrtačkách - může docházet k zakousnutí vrtáku do obrobku. Nepřehřívejte břit vrtáku. Toho lze dosáhnout použitím speciálních chladících kapalin nebo chladicí emulze (normální ocel). Litina, měď a většinu plastů lze vrtat bez chladiva. Správné nabroušení vrtáku je základem pro kvalitní otvor. Můžeme jen doporučit přebroušení strojem, protože přebroušení v ruce je příliš nepřesné.

Doporučený pro vrtání nelegované oceli, litiny neželezných kovů, plastů.

Pracovní délka L2 určuje maximální hloubku vrtu. Při zcela zanořené spirále dojde ke špatnému odvodu vrtaného materiálu, což může mít za následek zlomení vrtáku (u malých průměrů). Dodržujte kolmost vrtu! Místo vrtu si vždy označete důlčíkem nebo navrtávákem. Používejte ochranné pomůcky.

Značení vrtáku - příklad:

10 x 184 / 121
průměr vrtáku x celková délka / pracovní délka
Zobrazit více

Parametry

Průměr 10 mm