Proč koupit vrták do kovu s válcovou stopkou vybrušovaný HSS-E Bohrcraft - POPIS: Kvalitní kobaltový spirálový vrták do kovu od německého výrobce Bohrcraft je vyroben podle DIN 388 HSS-E s obsahem kobaltu 5% a nabroušen na úhel 135°. Má velmi vysokou elasticitu a robustní jádro, které je precizně vybrušené z nástrojové rychlořezné oceli a je konvenčním nástrojem pro profesionální vrtání i při velmi náročnějších podmínkách s vysokou tepelnou odolností Použití vybrušovaných vrtáků DIN 388 HSS-E:... Celý popis

Koupit za 170 Kč

Popis

Proč koupit vrták do kovu s válcovou stopkou vybrušovaný HSS-E Bohrcraft - POPIS:
Kvalitní kobaltový spirálový vrták do kovu od německého výrobce Bohrcraft je vyroben podle DIN 388 HSS-E s obsahem kobaltu 5% a nabroušen na úhel 135°. Má velmi vysokou elasticitu a robustní jádro, které je precizně vybrušené z nástrojové rychlořezné oceli a je konvenčním nástrojem pro profesionální vrtání i při velmi náročnějších podmínkách s vysokou tepelnou odolností

Použití vybrušovaných vrtáků DIN 388 HSS-E:
Vybrušovaný vrták DIN 388-E je určen do stojanových vrtaček. Jelikož je fazeta vrtáku velmi ostrá, nedoporučuje se tento vrták používat v ručních vrtačkách - může docházet k zakousnutí vrtáku do obrobku. Nepřehřívejte břit vrtáku. Toho lze dosáhnout použitím speciálních chladících kapalin nebo chladicí emulze (normální ocel). Litina, měď a většinu plastů lze vrtat bez chladiva. Správné nabroušení vrtáku je základem pro kvalitní otvor. Můžeme jen doporučit přebroušení strojem, protože přebroušení v ruce je příliš nepřesné.

Vrtáky HSS-E jsou vhodné pro vrtání nerezových ocelí A2 a A4, legovaných i nelegovaných ocelí s pevností v tahu nad 900 N/mm2.

Pracovní délka L2 určuje maximální hloubku vrtu. Při zcela zanořené spirále dojde ke špatnému odvodu vrtaného materiálu, což může mít za následek zlomení vrtáku (u malých průměrů). Dodržujte kolmost vrtu! Místo vrtu si vždy označete důlčíkem nebo navrtávákem. Používejte ochranné pomůcky.

Značení vrtáku - příklad:

10 x 133 / 87
průměr vrtáku x celková délka / pracovní délka
Zobrazit více

Parametry

Průměr 12 mm