Stříbrný přívěsek jin a jang. Krásný stříbrný přívěsek s oblíbeným symbolem. Průměr: 2 cm; výška vč. očka: 3 cm Vnitřní rozměry očka: 5 x 4 mm Váha: 3,5 g V naší nabídce naleznete také další stříbrné přívěsky a stříbrné náušnice jin a jang - viz níže. Nevíte-li si rady s výběrem šperku, kontaktujte nás https://www.vorlove-sperky.cz/KONTAKTY-a2_0.htm Zavoláme zpět a poradíme Vám. Síla jin a síla jang jsou dvě spojené části jednoho celku. Z etymologického hlediska znamenají znaky jin a jang temnotu... Celý popis

Koupit za 540 Kč

Popis

Stříbrný přívěsek jin a jang.
Krásný stříbrný přívěsek s oblíbeným symbolem.
Průměr: 2 cm; výška vč. očka: 3 cm
Vnitřní rozměry očka: 5 x 4 mm
Váha: 3,5 g
V naší nabídce naleznete také další stříbrné přívěsky a stříbrné náušnice jin a jang - viz níže.
Nevíte-li si rady s výběrem šperku, kontaktujte nás https://www.vorlove-sperky.cz/KONTAKTY-a2_0.htm
Zavoláme zpět a poradíme Vám.
Síla jin a síla jang jsou dvě spojené části jednoho celku. Z etymologického hlediska znamenají znaky jin a jang temnotu a světlo. Koncept jin – jang má původ v dávné čínské filosofii a popisuje dvě navzájem opačné a doplňující se síly, které se nacházejí v každé živé i neživé části vesmíru.
Jin „tmavé místo, severní svah (kopce), jižní břeh (řeky), zamračené, zahalené“) je tmavší element; působí smutně, pasivně, tmavě, žensky a koresponduje s nocí. Jin je často symbolizovaný vodou a zemí.
Jang „světlé místo, jižní svah (kopce), severní břeh (řeky), sluneční světlo“) je světlejší element; působí vesele, aktivně, světle, mužsky a koresponduje se dnem. Jang je často symbolizovaný ohněm a větrem.
Jin (ženskost, tma, pasivní síla) a Jang (mužská, světlá, tvořivá síla) jsou popisem doplňujících se opaků a nejsou absolutní – proto jakákoliv dichotomie jin a jang bude z jiné perspektivy vypadat opačně. Proto se výše uvedené pojmy k Jin a Jang neberou doslovně. Všechny síly v přírodě mají oba dva stavy a tyto stavy jsou v neustálém pohybu. Na západě se často Jin a Jang zobrazuje nepřesně jako „zlo“ a „dobro“. Nesprávná je i interpretace symbolu ve smyslu barev – tchaj-ťi tchu nesymbolizuje černou a bílou (nebo červenou) barvu jako opak (černá není neexistence bílé), ale symbolizuje v analogii tmu a světlo (tma je neexistence světla a naopak).
Zdroj: Wikipedie
Zobrazit více