Odrůda Sauvignon pochází z Francie a je charakteristická svojí intenzivní vůní po kopřivách. Ve vyšších přívlastcích pak můžete cítit ovocné aroma angreštu a broskví. Vína vyrobená z této odrůdy jsou vhodná k archivaci. Víno se hodí k výrazněji upraveným rybám, drůbeži, uzeným rybám, pečenému krocanovi nebo bažantovi. Víno je chutné také jako aperitiv, s vyšším obsahem cukru se hodí k dezertům. Vynikající odrůda s výbornými aromatickými vlastnostmi. V Modre je méně zastoupená, protože nepatří... Celý popis

Koupit za 209 Kč

Popis

Odrůda Sauvignon pochází z Francie a je charakteristická svojí intenzivní vůní po kopřivách. Ve vyšších přívlastcích pak můžete cítit ovocné aroma angreštu a broskví. Vína vyrobená z této odrůdy jsou vhodná k archivaci.

Víno se hodí k výrazněji upraveným rybám, drůbeži, uzeným rybám, pečenému krocanovi nebo bažantovi. Víno je chutné také jako aperitiv, s vyšším obsahem cukru se hodí k dezertům.

Vynikající odrůda s výbornými aromatickými vlastnostmi. V Modre je méně zastoupená, protože nepatří mezi tradiční odrůdy tohoto regionu. Tento Sauvignon se vyznačuje svojí typickostí, ve vůni jemné kopřivovo-egreštová aroma, a v chuti nádherné suché, šťavnaté, s dlouhou dochutí. Potěší každého milovníka této francouzské odrůdy.

Víno bez zeměpisného označení, půdní typ "HLINA"
suché
Výrobce: Víno PURUS, Modra, Slovensko
Oblast: Malokarpatská vinárska oblasť
Podoblast: Modranský vinársky rajón
Obec: Modra
Trať: Fajdal
Zbytkový cukr: 5,4 g/l       
Kyseliny: 7,35 g/l 
Alkohol: 11,5 %    

Vinný kámen v podobě krystalků NENÍ vada vína, je důkazem jeho šetrného zpracování a kvality. Obsahuje siřičitany.
Zobrazit více