Ochutnejte jedno z burgundských Premier Cru. Tento Pinot Noir má krásnou, středně hluboké barvu s typicky cihlovým okrajem. Vůně je elegantní, celkově plná s tóny červeného ovoce, černého rybízu a lesních malin. Jemné burgundské červené s decentní a dlouhou strukturou. Víno fermantovalo po dobu 3-4 týdnů a následně zrálo v sudech po dobu 12-15 měsíců.  Apelace Savigny les Beaune leží mezi Aloxe Corton a Pernand Vergelesses, na severu Côte de Beaune. V Savigny se vyrábějí převážně červená vína... Celý popis

Koupit za 790 Kč

Nabídky pro Vinařství Louis Jadot Pinot noir SavignylèsBeaune Premier Cru 2013 0,75 l

Popis

Ochutnejte jedno z burgundských Premier Cru. Tento Pinot Noir má krásnou, středně hluboké barvu s typicky cihlovým okrajem. Vůně je elegantní, celkově plná s tóny červeného ovoce, černého rybízu a lesních malin. Jemné burgundské červené s decentní a dlouhou strukturou. Víno fermantovalo po dobu 3-4 týdnů a následně zrálo v sudech po dobu 12-15 měsíců. 
Apelace Savigny les Beaune leží mezi Aloxe Corton a Pernand Vergelesses, na severu Côte de Beaune. V Savigny se vyrábějí převážně červená vína (90%) v kategorii villages (Savigny-Les-Beaune) a 1er cru (Savigny-Les-Beaune Premier cru). Vinice mají jižní, jihovýchodní, východní i severovýchodní sklon a jsou rozmístěny v nadmořské výšce 220-360 metrů. Vápencové podloží je značně kamenité. 
 
Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C
Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 8-12 let.
Zobrazit více