Doporučení: Grilovaný červený tuňák, grilovaný losos, hovězí maso, teriny (králičí, vepřové), musaka, telecí játra, telecí kotlety, fondue bourguignonne, tatarský biftek, pečené telecí maso, salát z kachních prsíček, pečená perlička, tvrdý sýr. Apellation Bourgogne Côte-d'Or – od ročníku 2018 organizací INAO schválená apelace pro bílá vína odrůdy Chardonnay a červená z odrůdy Pinot noir. V apelačním systému se řadí nad základní Bourgogne. Rozloha je přibližně tisíc hektarů, na území několika desítek... Celý popis

Koupit za 499 Kč

Popis

Doporučení: Grilovaný červený tuňák, grilovaný losos, hovězí maso, teriny (králičí, vepřové), musaka, telecí játra, telecí kotlety, fondue bourguignonne, tatarský biftek, pečené telecí maso, salát z kachních prsíček, pečená perlička, tvrdý sýr.

Apellation Bourgogne Côte-d'Or – od ročníku 2018 organizací INAO schválená apelace pro bílá vína odrůdy Chardonnay a červená z odrůdy Pinot noir. V apelačním systému se řadí nad základní Bourgogne. Rozloha je přibližně tisíc hektarů, na území několika desítek obcí v Côte de Beaune, Côte de Nuits a části Côte Chalonnaise. Vína musí být stoprocentní odrůdová Chardonnay či Pinot Noir. Hustota výsadby je nejméně 9000 keřů na hektar, (současnému minimum pro Bourgogne je 5000/ha), a maximální výnosy jsou 66 hl/ha pro bílé a 58 hl/ha pro červené. Minimální množství alkoholu je 11 % pro bílá a 10.5 % pro červená.
Zobrazit více