Kde jsem:  Katalog  >  Knihy a filmy  >  Knihy  >  Mapy, průvodci  >  Světový průvodce  >  Kolektiv autorů: Mexiko

Kolektiv autorů: Mexiko

Načítám galerii...
Předchozí
Další
Kolektiv autorů: Mexiko Z řady průvodců Lonely Planet

Doporučujeme

Všechny nabídky pro Kolektiv autorů: Mexiko

Informace v obchodě
Info v obchodě
Do obchodu

Popis Kolektiv autorů: Mexiko

MJ-KrasaZdravi.cz píše:

Kofein se z kávy Mexiko Decaf extrahuje pomocí speciální švýcarské metody, formou oplachů. Nejlepší vlastnosti dobré čerstvé kávy zůstanou zachovány a vy ani nepoznáte, že pijete kávu bez kofeinu. Příjemná a velmi jemná vůně kávy vás může nyní těšit i několikrát denně, bez zvyšování vašeho krevního tlaku.
Chuť: čokoláda, karamel, švestky
100% Arabica
Země: Mexiko
Oblast: Hustusco, Veracruz
Nadm. výška: 1100m
Výrobci: Společenství malých farmářů
Metoda zpracování: Washed / Decaffeinated- Mountain water process
Mountain Water Decaf: nechemický proces odstranění kofeinu pomocí vody a napařování zrn.
MOUNTAIN WATER® Process - 100% Chemical Free Decaffeination
NÁŠ TIP:
Na přání (uveďte do poznámky k objednávce) vám kávu pomeleme na profesionálním mlýnku. Kávu pro Vás nameleme až po obdržení objednávky a ihned zabalíme do neprodyšného balení. Tak se k Vám káva dostane jen krátce po namletí a zachová si své aroma i chuť.
Přehled hrubosti mletí kávy pro jednotlivé druhy příprav kávy:

Hrubost mletí kávy
Vhodné pro přípravu kávy:

1. Velmi jemné mletí
Příprava kávy pomocí Džezvy

2. Jemné mletí
Espressa

3. Středně hrubé mletí
Příprava kávy pomocí Moka konvičky

4. Hrubé mletí (cukr krupice)
Příprava kávy pomocí dripu, chemexu

5. Velmi hrubé mletí
Příprava kávy pomocí French pressu

KNIHCENTRUM.CZ píše:

, Mexiko je obrovské svou rozlohou, je plné protikladů a zároveň fascinující. Země tří velkých kultur, která stojí ne za jednu, nýbrž za několik cest.
Nálezy z mystického dávnověku Mexika: ten, kdo sestoupí do metra, tak jako činí denně sta tisíce Mexičanů, pozná nejen nejlevnější a nejrychlejší dopravní prostředek v Mexico City, ale setká se i se svědky indiánské minulosti města. Při stavbě dráhy byly v 60. letech objeveny nálezy z aztéckého období, které jsou dnes vystaveny ve stanici metra. Jsou charakteristickým příkladem nejen citlivosti zodpovědných osob, nýbrž i barometrem kulturního vědomí mexické společnosti. "Pohled vpřed" dorůstajícího průmyslového národa je velmi úzce svázán s "pohledem zpět" ke kořenům vlastních dějin.
V dubnu 1519 připlul Hernán Cortés do Veracruzu, potopil všechny lodě, aby žádný muž z jeho posádky nemohl pomyslet na návrat ani na útěk, a odstartoval největší dobyvatelské tažení v dějinách lidstva. Během španělského koloniálního panství, trvajícího 300 let, se na troskách indiánských pyramid a chrámů stavěla města, paláce, kláštery a katedrály. Přes násilnou vlnu ničení však nemohla být vyhlazena indiánská duše. Mexický národ vyrostl společně ze Španělů i indiánů.
Tak se ani stovky let po střetu dvou světů nevytratila minulost. Abyste Mexiku porozuměli, musíte poznat jeho indiánský původ. Ten vám bude stále v patách, ať už při extatických oslavách nebo ve hře barev na šátku. I samotná Panna Maria má v Mexiku hnědou kůži a sedává na trůnu starého indiánského boha Tonantzina; do katolické bohoslužby se pletou staré mayské a aztécké rituály.
Mexiko, země mezi Tichým oceánem a Mexickým zálivem, je jedním z fascinujících turistických cílů. V průvodcích je Mexiko inzerováno jako "cestovatelská země superlativů". A ačkoliv přehánění a dokreslování patří k nástrojům reklamy, v charakteristice Mexika se zřídka jedná o podvod. Země totiž opravdu oplývá oněmi tyrkysově třpytivými zátokami a příslovečnými bílými pláže...

KASA.cz píše:

BIO plantážní káva Simon Lévelt Mexiko mletá
Balení: sáček s ventilkem 250 g
Země původu: Nizozemí
Tato jemná mletá káva s příchutí ovoce má harmonickou tělnatou chuť, více kyselosti daný světlým pražením na úrovni 2+.
Charakter Mexika se zrcadlí v bohatosti chuti této kávy.
Mexiko podporuje trvale udržitelné pěstování kávy po mnoho let, slouží tak jako příklad pro ostatní země produkující kávu.
100% arabica.

FilmGame.cz píše:

Rozšíření hry American Truck Simulator.
Nové Mexiko je také známé jako „Země okouzlení“. Na cestách vás bude doprovázet spousta jedinečné přírodní scenérie, takže žádné dvě jízdy nebudou stejné.
Toto DLC vyžaduje základní verzi American Truck Simulator
 
Hlavní rysy PC American Truck Simulator: Nové Mexiko:
Přes 4 tisíce mil nových herních silnic
14 velkých měst včetně Albuquerque, Santa Fe a Roswellu
11 vlastních odpočívadel pro parkování a tankování
Komplexní a realistické křižovatky a mimoúrovňová křížení na dálnicích
Jedinečné pamětihodnosti, a to jak přírodní, tak postavené lidmi
Nové úspěchy, které lze splnit v Novém Mexiku

Počet hráčů: 1
Multiplayer: NE


Doporučený věk:
(Rating PEGI)
 


Trailer / gameplay k American Truck Simulator: Nové Mexiko


.polozka {display: none}
#prvni {display: block}
.zalozka a { border-bottom: none; padding: 10px; background-color: #111111; text-decoration: none;}
.zalozka {border-bottom: 2px ridge #C0C0C0; padding-bottom: 10px}

var zobrazena = "prvni";
function zobraz(polozka){
if (document.getElementById){
document.getElementById(zobrazena).style.display = "none";
document.getElementById(polozka).style.display = "block";
zobrazena = polozka;
return false;
}
else {
if(document.stylesheets) document.stylesheets["zalozky"].disabled = true;
return true;
}
}
 VIDEO 2   English Description   Technické info / poznámky 
American Truck Simulator: Nové MexikoGame Desription American Truck Simulator: Nové Mexiko
Nicknamed the 'Land of Enchantment' because of its subtle beauty, New Mexico ...

Levneucebnice.cz píše:

Všechny staré civilizace se vyjadřovaly prostřednictvím symbolů.
Pozůstatky jejich kultur v sobě skrývají hluboké poznatky o
zákonech přírody a vnitřních zákonech člověka. Jejich umění je
nutné interpretovat symbolickým způsobem a snažit se pochopit jeho
vnitřní význam, protože sloužilo především pro povznesení duše.
Předsudky naší doby nám často brání podívat se na archeologické
nálezy ´vnitřníma´ očima, očima srdce, a někdy jako děti obdivujeme
krásu a dokonalost sošek, maleb a staveb, ale nechápeme jejich
hluboký vnitřní význam. Vydejme se do země pyramid, bohů, chrámů a
opuštěných měst. Impozantní předkolumbovské archeologické
pozůstatky nám vyprávějí o civilizovaném světě nyní ponořeném do
staletého ticha.

Digiboss.cz píše:

S batohem Střední Amerikou - Mexiko, Guatemala, Honduras, Nikaragua, Kostarika najdte na Digiboss.cz. S batohem Střední Amerikou - Mexiko, Guatemala, Honduras, Nikaragua, Kostarika nabízíme i na splátky. . Poplatky : 0.000000

Kosmas.cz píše:

Vydejme se do země pyramid, bohů, chrámů a opuštěných měst. Impozantní předkolumbovské archeologické pozůstatky nám vyprávějí o civilizovaném světě nyní ponořeném do staletého ticha.

Supermeda.cz píše:

Publikace Mexiko - 200 let nezávislosti mapuje novodobou historii země v tematických blocích zaměřených na dějiny a náboženství, aktuální dění, jazyk a literaturu, kulturu a umění. Každý oddíl obsahuj

Patro.cz píše:

Puzzle EUROGRAPHICS z kolekce Globetrotter Collection (Světoběžník) s popisem na zadní straně krabičky (v angličtině). Objevte krásy Mexika - nedotčené pláže, majestátní paláce i starobylou světovou architekturu.; ; Raznice puzzle EUROGRAPHICS

Fairtrademarket.cz píše:

Krásný ónyxový prsten se třemi vsazenými onyxovými kameny. Prsten má módní design a perfektně sedí na prstě. Lze přizpůsobit velikost. Neobsahuje kadmium ani nikl. Použitý materiál: stříbro-cín
Ručně vyráběný fair trade mexický šperk.
Šperky v retro stylu odvozené od šperkařských tradic sahajících až ke starým Aztékům kombinovaný s designem z počátku dvacátého století.
Šperky ručně vyrábějí mexické ženy stále podle starých předloh amerického designéra Spretlinga. Často je pro ně tato práce jedinou možností, jak uživit rodinu vlastními silami.

Cajova-zahrada.cz píše:

Káva z Mexika Mexiko s roční sklizní asi 5 milionů žoků je čtvrtým největším světovým producentem kávy. Většinu kávy dodává kolem 100 000 malých rolníků, zatímco velké plantáže - kdysi dominující v obchodu s kávou - jsou dnes v menšině. Průměrný hektarový výnos činí asi 630kg. Kávovník je zelená dřevina s výškou kolísající mezi 1,5-15 m v závislosti na přírodních podmínkách a druhu kávy. Na plantážích se keře upravují tak, aby jejich výška nepřesahovala 3 m, kvůli usnadnění sklizně. Kávovníků je několik desítek druhů a některé zdroje uvádějí dokonce několik stovek druhů. Nejznámější je Coffea Arabica; ta dává směsím jemnost a rozmanitost chutí.  Teprve po pěti letech od vysazení poskytne kávovník první plody. Zralé plody jsou červené a vzhledem připomínají naše třešně. Kávovník je mimo jiné zajímavý tím, že na jedné rostlině se nachází zároveň zralé plody i květy. Plody se sbírají buď ručně do košů, nebo se setřásají do plachet rozložených pod stromy. Doporučená příprava kávy Na 1 šálek (200ml) použijte 1-2 lžičky mleté kávy (5-7g) zalijte vroucí vodou Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě bez přístupu vzduchu. Čajová zahrada je e-shop a kamenný obchod kde najdete výběrovou kávu arabica se zaručenou maximální čerstvostí. A to protože pražení kávy probíhá v Čechách. Velmi výrazná chuť i aroma kávy. Pražíme výhradně kávu odrůdy arabica z různých oblastí světa. Káva je balená ve speciálních originálních sáčcích s jednocestným ventilkem, který umožňuje únik CO2 (odchází z kávy po dobu několika dní po upražení) a zároveň zamezuje přístupu vzduchu. Nejlepší je středně upražená, kterou taky nabízíme. Platí pouze pro 100g, 200g a 500g. Mletá káva je zpracována na kvalitním mlýnku s kameny. Standardní způsob mletí kávy je jemný na klasického turka. Pro hrubější mletí musíte napsat do poznámky v posledním kroku objednávky v košíku....

Finskasauna.cz píše:

Do naší nabídky jsme zahrnuli úplnou novinku, která má uvolňující, pečující a prokrvující účinky s vůní Mexika - lemnogras. Esence je možné dávkovat manuálně i automaticky. Při ručním dávkování se nakape 10 kapek aroma přímo na odpařovací trysku nebo misku. Pokud zvolíte automatické dávkování je potřeba jej nasavit na 3 - 5 ml za 6 minut, ale samozřejmě záleží na velikosti kabiny a požadované intenzitě vůně.

Parametry Kolektiv autorů: Mexiko

Výrobce Svojtka

Podobné produkty

Podobné fráze: