Kde jsem:  Katalog  >  Knihy a filmy  >  Knihy  >  Beletrie  >  Romány  >  Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej II.

Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej II.

Načítám galerii...
Předchozí
Další
Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava. Přikloní se na stranu císaře a konečně získá definitivní potvrzení královské koruny Zlatou bulou sicilskou. V té době se malý Václav octne po jeho boku a uč...

Doporučujeme

Všechny nabídky pro Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej II.

Popis Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej II.

Megaknihy.cz píše:

Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Přemyslu I. Otakarovi se po letech obratné diplomacie i bojů podaří získat Zlatou bulu sicilskou, čímž stvrdil nárok na d

KNIHCENTRUM.CZ píše:

Autor : Vlastimil Vondruška,
Závěrečný díl tetralogie o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin, o době velkých přemyslovských králů, začíná bezvládím po smrti Přemysl II. Otakara, pokračuje vládou krále Václava II. a končí vraždou jeho syna Václava III. Král Václav II. byl nesmírně zajímavou osobností, v dějinách možná trochu nedoceněnou. Právě za jeho vlády se vytvořil model stavovského státu s přesnou dělbou odpovědnosti mezi panovníkem a šlechtou. On sám byl ovšem v duši umělcem, vynikajícím básníkem, ale také mužem známým svou erotickou náruživostí. Jeho doba je dobou, kdy se dotvořila tvář středověkých Čech. Stejně jako v předchozích dílech se děj románu odehrává na širokém prostoru celé křesťanské Evropy a poutá svými nitkami členy přemyslovského rodu i významné osobnosti té doby.

Nezkrácená verze, mp3 CD
27 hodin 22 minut
Druh sortimentu : CD, Král básník Václav II., Jazyk : Čeština, Počet stran : neuvedeno

Levneucebnice.cz píše:

Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních
přemyslovských králů. Přemyslu I. Otakarovi se po letech obratné
diplomacie i bojů podaří získat Zlatou bulu sicilskou, čímž stvrdil
nárok na dědičnou vládu svého syna. "Jednooký král" Václav I. (o
oko přišel v mládí při honu) se na tento úkol připravuje od útlého
dětství, je korunován již za života svého otce a po jeho smrti v
roce 1230 se sám ujímá trůnu. Buduje královský dvůr, snaží se
ovládnout rakouské území a překonat rodinné problémy.
Podaří se mu vyrovnat s odkazem velkého otce? Výmluvné a čtivé
poselství ze života slavného Přemyslova rodu.

Alza.cz píše:

Kniha – autor Vlastimil Vondruška, 632 stran, česky, pevná s přebalem lesklá
Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava. Přikloní se na stranu císaře a konečně získá definitivní potvrzení královské koruny Zlatou bulou sicilskou. V té době se malý Václav octne po jeho boku a učí se vládnout. Po smrti svého otce je i on korunován českým králem, ale je přesvědčený, že vládnout musí jinak. Začne budovat okázalý královský dvůr, obklopí se rytíři a umělci. Jeho politickým snem je získat rakouské země, s nimiž po celé desetiletí válčí, a když své plány konečně završí sňatkem svého nejstaršího syna, jeho syn Vladislav umírá. Druhý díl tetralogie končí tím, že Václav I. prohlásí za svého nástupce druhorozeného syna, budoucího krále Přemysla II. Otakara.

MALL.CZ píše:

Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava.

Parametry Vlastimil Vondruška: Přemyslovská epopej II.

Druh Historické

Podobné produkty

Podobné fráze: