Nejnovější a nejoriginálnější víno od Resalte rodící se na náhorních plošinách 1000 m nad mořem, v nejvyšších oblastech Ribera del Duero. Dlouhé horké dny a chladné noci na vápencových půdách provincie Valladolid propůjčují vínu silný buket a jemné třísloviny, zatímco nadmořská výška mu dodává svěžest. Víno kvasí při nízké teplotě, aby byla zachována čerstvost, a zraje po dobu 12 měsíců v 500litrových sudech z francouzského dubu. Ocenění 92/100 bodů Guía Proensa 90/100 bodů Guía Peñín 90/100... Celý popis

Koupit za 420 Kč

Popis

Nejnovější a nejoriginálnější víno od Resalte rodící se na náhorních plošinách 1000 m nad mořem, v nejvyšších oblastech Ribera del Duero. Dlouhé horké dny a chladné noci na vápencových půdách provincie Valladolid propůjčují vínu silný buket a jemné třísloviny, zatímco nadmořská výška mu dodává svěžest. Víno kvasí při nízké teplotě, aby byla zachována čerstvost, a zraje po dobu 12 měsíců v 500litrových sudech z francouzského dubu.

Ocenění

92/100 bodů Guía Proensa

90/100 bodů Guía Peñín

90/100 bodů Guía Vivir el Vino

Resalte

Vinařství Resalte de Peñafiel bylo založeno v roce 2000 s cílem vyrábět vína té nejvyšší kvality. Logo vinařství je inspirováno cimbuřím hradu v Peñafiel - symbolem regionu Ribera del Duero. 

Každé jejich víno chutná i voní jinak, jelikož jednotlivé série pochází z různých vinic s odlišnými vlastnostmi. Avšak jedno jim je společné - všechny sdílejí společný rys vysoké kvality.

V Resalte mají k dispozici nejmodernější technologie a stroje, ale důraz kladou i na zachování tradičních výrobních metod. Celá sklizeň se tak provádí ručně do krabic po 15 kilogramech. Zaměstnanci nejprve vybírají hrozny, které jsou dokonale zralé. Při výrobě vína se pak používá gravitační metoda, při které se hrozny lisují pouze svou vlastní vahou bez použití nadměrné síly či agresivních čerpadel. Ruční prací a šetrnými metodami zpracování vzdávají v Resalte hold surovinám i samotné přírodě.

Díky gravitační metodě se navíc z hroznů extrahuje pouze to nejlepší, což vínům dodává jejich nezaměnitelný a skutečně intenzivní charakter.

 
Zobrazit více