Bílé suché víno. 20 kilometrů severovýchodně od Montpellier leží terroir v nadmořské výšce mezi 50 a 150 metry s mírnými stráněmi a svahy. Jednou z hlavních charakteristik pro zdejší půdu jsou zaoblené oblázky. Podnebí je středomořské. Výnos vinice: 45 hl / ha Odrůdy: Vermentino, Sauvignon, Muscat Vinifikace: Každá odrůda je vinifikována samostatně. Hned po přivezení do vinařství jsou hrozny lisovány. Šťávy jsou odděleny pro samostatnou vinifikaci. Odstraní se usazené kaly a probíhá fermentace mezi... Celý popis

Koupit za 350 Kč

Popis

Bílé suché víno.
20 kilometrů severovýchodně od Montpellier leží terroir v nadmořské výšce mezi 50 a 150 metry s mírnými stráněmi a svahy. Jednou z hlavních charakteristik pro zdejší půdu jsou zaoblené oblázky. Podnebí je středomořské.
Výnos vinice: 45 hl / ha
Odrůdy: Vermentino, Sauvignon, Muscat
Vinifikace:
Každá odrůda je vinifikována samostatně. Hned po přivezení do vinařství jsou hrozny lisovány. Šťávy jsou odděleny pro samostatnou vinifikaci. Odstraní se usazené kaly a probíhá fermentace mezi 12 a 15°. Malolaktická fermentace je zastavena.
Senzorika:
Víno má světle žlutou jiskrnou a krystalickou barvu. Vůně je výrazná s tóny exotického ovoce, citrusová a květinová. Chuť je dynamická s vyváženou svěžestí a jemností.
Skvěle doprovází pokrmy z mořských plodů, grilovaná masa či asijskou kuchyni.
Zobrazit více