Kde jsem:  Katalog  >  Počítače a příslušenství  >  Procesory  >  AMD Trinity A6-5400K

AMD Trinity A6-5400K

Načítám galerii...
Předchozí
Další
Popis produktu Nová generace APU (Accelerated Processing Unit) společnosti AMD přichází na trh s velmi zajímavým poměrem ceny a výkonu. Toto spojení procesoru a grafického čipu v jeden kompaktní a efektivní celek nabídne nejen velmi pěkný výpočetní výkon, ale také integrovaný grafický čip, který je využít nejen na práci, ale také pro herní nasazení. Na integrované řešení podává solidní výkon. N...

Všechny nabídky pro AMD Trinity A6-5400K

Tento produkt nebyl v tuto chvíli nalezen v žádném z e-shopů.

Popis AMD Trinity A6-5400K

Popis produktu
Nová generace APU (Accelerated Processing Unit) společnosti AMD přichází na trh s velmi zajímavým poměrem ceny a výkonu. Toto spojení procesoru a grafického čipu v jeden kompaktní a efektivní celek nabídne nejen velmi pěkný výpočetní výkon, ale také integrovaný grafický čip, který je využít nejen na práci, ale také pro herní nasazení. Na integrované řešení podává solidní výkon.
Nové APU procesory se dělí na dvě platformy – desktopové Virgo a mobilní Comal. Tyto APU využívají modulární architekturu, která byla poprvé nasazena u desktopových procesorů Bulldozer a v tomto případě se jedná o architekturu s kódovým názvem Trinity. Procesorová jádra využívají vylepšenou architekturu AMD K15.1 „Piledriver“ a mohou se skládat z jednoho nebo dvou dvoujádrových modulů. Každý modul pak má k dispozici vyrovnávací paměť L2, o kterou se vždy dvojice jader dělí.
Součástí APU je také je unifikovaný northbridge, který je napojen přes PCI-E sběrnici. Integrována byla také technologie Turbo Core, která mění takty a napětí CPU i GPU části v závislosti na vytížení a aktuálnímu TDP. Přibylo i pár nových instrukčních sad jako například AVX a při výrobě APU je využíván osvědčený 32nm výrobní proces.
Grafická část s kódovým označením Devastator je sice vybavena menším počtem shaderů něž srovnatelné APU z rodiny Liano, ale vyšší výkon je získán lepší efektivitou a přechodem na VLIW4 architekturu, známou od nasazení desktopových grafických karet řady Radeon HD 6900. Frekvence jádra mohla být díky architektuře VLIW4 posunuta o něco výše.
Model AMD Trinity A6-5400 využívá novou patici FM2 navrženou pro tuto nejnovější platformu. Jeho základ tvoří dvě 64bitová procesorová jádra pracující na frekvenci 3.6 GHz a podporou Turbo frekvence 3.8 GHz. Procesorová jádra mají k dispozici 64 kB sdílené instrukční a 2x 16 kB datové vyrovnávací paměti první úrovně (L1 Cache) a 1024 kB sdílené vyrovnávací paměti druhé úrovně (L2 Cache).
Obsažené grafic...

Parametry AMD Trinity A6-5400K

Výrobce AMD
Modelové označení AMD A6
Frekvence jádra Udává pracovní frekvenci, čím vyšší, tím výkonější. 3.6GHz
Technologie výroby Velikost tranzistoru v nanometrech. Čím menší velikost, tím se procesor méně zahřívá. 32nm
Počet jader Vícejádrový procesor se vyplatí zejména při hraní her, práci s multimédii a pro další náročné alpikace. 2
Socket Socket procesoru a socket základní desky se musí shodovat. FM2

Podobné produkty

Podobné fráze: