Powermat PM-IMGT-200L

88 %
(7 hodnocení)

POWERMAT Svářečka MIG MAG MMA TIG 200A PM-IMGT-200L Svařovací stroj Powermat PM-IMGT-200L migomat lze díky své konstrukci použít jak v domácích dílnách a domácnostech, tak i v profesionálnějších aplikacích, jako jsou práce v terénu a všechny druhy oprav uvnitř budov. Powermat Migomat je zařízení s širokým spektrem použití, které je navrženo jako invertorový zdroj energie umožňující svařování samostínícím drátem FLUX FCAW, obloukovou elektrodou MMA a také svařováním TIG Lift (to vyžaduje dokoupení... Celý popis

Koupit za 4 382 Kč
  • Nejoblíbenější
  • Nejlevnější
  • Nejdražší
Zobrazit další nabídky

Popis

POWERMAT Svářečka MIG MAG MMA TIG 200A PM-IMGT-200L

Svařovací stroj Powermat PM-IMGT-200L migomat lze díky své konstrukci použít jak v domácích dílnách a domácnostech, tak i v profesionálnějších aplikacích, jako jsou práce v terénu a všechny druhy oprav uvnitř budov.

Powermat Migomat je zařízení s širokým spektrem použití, které je navrženo jako invertorový zdroj energie umožňující svařování samostínícím drátem FLUX FCAW, obloukovou elektrodou MMA a také svařováním TIG Lift (to vyžaduje dokoupení přídavného svařovacího hořáku TIG Lift).

Elektronika zařízení je založena na tranzistorech IGBT, které kombinují výhody dvou typů tranzistorů: snadné ovládání tranzistorů s efektem pole a vysoké průrazné napětí a rychlost spínání bipolárních tranzistorů. Svařovací proud je velmi stabilní, což zaručuje dokonalý svar. Díky technologii IGBT je zařízení lehké a kompaktní.

Svařování

- Nastavení svařovacích parametrů je plynule (plynule), maximální svařovací proud závisí na tloušťce použitého drátu/elektrody, svařovacím napětí a také na rychlosti posuvu drátu v případě metody MIG/MAG/FCAW. Dvouválečkový podavač pracuje s drátem 0,8/0,9 mm.

- Vysoká účinnost svařovacího stroje umožňuje svařování proudem 200A (pro MIG / MAG / FCAW / LIFT-TIG / MMA), v 60% pracovního cyklu. Tepelná pojistka vypne stroj, pokud je překročen přípustný pracovní cyklus pro daný svařovací proud, čímž se zabrání přehřátí svářečky.

- Aktuální parametry stroje se během svařování zobrazují na přehledném displeji. Pohodlné a velmi čitelné manipulátory umožňují měnit parametry svařování i v rukavicích.

Svařovací schopnosti:

- Svařování MIG/MAG je jedním z nejpoužívanějších svařovacích procesů. Ale co se za tím vlastně skrývá? Vše závisí na výběru vhodných ochranných plynů a přídavných kovů až po vlastnosti různých typů svařovacích oblouků.

Výhody svařování MIG/MAG:

vysoká účinnost nanášení,
žádná struska,
snadné zapálení svařovacího oblouku,
dobrá vhodnost pro mechanizované a automatizované svařování,
vysoká rychlost svařování s dobrou kvalitou svaru,
dobrá vhodnost pro použití ve vynucených a obtížných polohách,
nízké náklady na pojivo.

- Svařování obalenou elektrodou MMA (Manual Arc Welding) - je nejstarší a nejuniverzálnější metodou obloukového svařování.

Metoda MMA používá potaženou elektrodu, která se skládá z kovového jádra pokrytého stlačeným povlakem. Mezi koncem elektrody a svařovaným materiálem vzniká elektrický oblouk. Vznícení oblouku je kontaktní dotykem konce elektrody se svařovaným materiálem. Elektroda se roztaví a kapičky roztaveného kovu elektrody se přenesou obloukem do kapalné lázně svařovaného kovu a po ochlazení vytvoří svar. Svářeč tlačí elektrodu, když se taví proti obrobku, aby udržel oblouk konstantní délky, a současně pohybuje tavným koncem podél linie svaru. Kryt tavící se elektrody emituje plyny, které chrání tekutý kov před atmosférou a poté tuhne a vytváří strusku na povrchu jezírka, která chrání tuhnoucí svarový kov před vlivy prostředí. Když je elektroda odstraněna z obrobku, elektrický oblouk se zastaví a svařovací proces se přeruší. Po položení jednoho stehu by měla být struska mechanicky odstraněna.

- Svařování TIG - je metoda, která umožňuje získat svary nejvyšší kvality. Svařovací oblouk žhne mezi žáruvzdornou, netavící se wolframovou elektrodou a obrobkem. Inertní plyn, podle kterého je metoda pojmenována, vytváří atmosféru bez kyslíku a zabraňuje chemickým reakcím v kapalné svarové lázni. Výsledkem jsou hladké, rovnoměrné a bezpórové svary. Přídavný materiál se přivádí ručně nebo z podavače drátu.

- Svařování LIFT-TIG je metoda, která umožňuje získat svary nejvyšší kvality. Svařovací oblouk žhne mezi žáruvzdornou, netavící se wolframovou elektrodou a obrobkem. Inertní plyn, podle kterého je metoda pojmenována, vytváří atmosféru bez kyslíku a zabraňuje chemickým reakcím v kapalné svarové lázni. Výsledkem jsou hladké, rovnoměrné a bezpórové svary. Přídavný materiál se přivádí ručně nebo z podavače drátu.

- Svařování LIFT-TIG je možné pro všechny svařitelné kovy. Nejširším spektrem použití jsou nerezové oceli a neželezné kovy, jako je hliník, měď a mosaz. LIFT-TIG se používá především pro kořenovou vrstvu svaru, protože svary jsou čisté a neporézní, a proto dobře odolávají dynamickému zatížení.

Inertní ochranný plyn

- Pro svařování LIFT-TIG se používá inertní (nereaktivní) plyn. Plynná atmosféra má ochrannou funkci – zabraňuje chemickým reakcím s tekutou svarovou lázní a ohřátým materiálem. To zaručuje vysoce kvalitní svary.
Jako ochranné plyny se používají vzácné plyny, jako je helium, argon nebo jejich směsi. Nejčastěji se používá argon: optimalizuje zapalovací vlastnosti a zajišťuje obzvláště stabilní oblouk. Helium odvádí teplo lépe než argon, čímž poskytuje hluboký a široký průnik.
Wolframová elektroda je srdcem svařování LIFT-TIG. Wolfram má teplotu tání 3380 stupňů Celsia, což je nejvyšší hodnota ze všech čistých kovů v periodické tabulce. Výsledkem je, že se elektroda neroztaví, zatímco oblouk, který vytváří, se zahřívá a zkapalňuje materiál.

Vysokofrekvenční zapalování

- Zvláštností svařování LIFT-TIG je možnost bezkontaktního zapálení oblouku. Rychlé, po sobě jdoucí vysokonapěťové impulsy přenášejí jiskry na obrobek a stabilizují oblouk. Pro svářeče je vysokofrekvenční zapalování velmi snadno ovladatelné. Elektroda nesmí přilnout k obrobku a ve svaru se netvoří wolframové inkluze.

Technické parametry:

- Metody svařování: MIG / MAG / FCAW / MMA (elektroda) / LIFT-TIG
Pracovní cyklus svařovacího proudu 100%: (MIG/LIFT-TIG/MMA - 200A)
Pracovní cyklus svařovacího proudu 60%: (MIG/LIFT-TIG/MMA - 155A)
Podporované průměry vodičů: 0,8 / 0,9 [mm]
Podporované cívky drátu: max. do 1 kg
Podavač drátu: 2 - váleček (vnitřní)
Typ kabelu / průměr zástrčky pro LIFT-TIG WP-17V ŁW 16-25

Obsah balení:

- Držák objemu (-): 200 cm
Držák elektrody MMA (+): 200 cm
Hořák EURO MIG/MAG: 200 cm
Oboustranná role: 0,8 / 0,9 mm
Trysky: 0,8 / 0,9 mm
Samostínicí drát "Flux" 0,8 mm / 0,45 kg
Svářečská maska
Kartáč s kladivem
Zobrazit více

Parametry

Hmotnost 7.7 kg
Výrobce Powermat
Typ svářečky invertorové
Typ svařování MIG-MAG
Rozsah svařovacího proudu 8 - 200 A
Rozměry 510 x 220 x 380 mm
Třída izolace F