Kde jsem: Katalog > Infračervená pájecí stanice BIRD 5000 V3 s chlazením plotny

Infračervená pájecí stanice BIRD 5000 V3 s chlazením plotny

Obrázek není k dispozici
Koupit za 40 535 Kč
Dostupnost: Skladem
40 535 Kč

Doporučujeme

Popis Infračervená pájecí stanice BIRD 5000 V3 s chlazením plotny

Výkonná infračervená rework stanice s ochlazováním pracovní plochy, výměnným iR zářičem dvou velikostí, připojením k PC a propracovaným integrovaným suportem pro uchycení plošných spojů do šíře 31,5 cm. Velmi dobře promyšlený a ovladatelný systém pro upnutí DPS tvoří spolu s vynuceným ochlazováním pracovní plochy hlavní rozdíl oproti levnějšímu rework systému IR6xxx.
 Dalším výrazným rozdílem je podstatné navýšení výkonu preheateru a jeho plochy; je tvořena 4 hřejivými deskami o celkovém příkonu 2kW. Přisvětlení pro pohodlné usazení DPS zprostředkuje integrovaná LED lampa na ohebném husím krku. Narozdíl od řady IR6000 je hlavice s iR emitorem pohodlně stavitelná ve všech 3 osách a není nutné upínat DPS excentricky. V balení naleznete topné iR těleso dvou rozměrů a výkonů - 70x70 mm 400W a 55x55 mm 300W. Přívodní vodiče topných ploten jsou připojeny přes konektory a je možné je zaměňovat. Zejména pro práci s menšími BGA čipy je vhodné použít menší zářič. Ve zvoleném pájecím programu jsou i pasáže zahrnující aktivní chlazení pracovní plochy vynucené ventilátorem, který napomáhá rychlému chladnutí jak desky plošných spojů, tak topné plochy předehřevu a okamžitě tak snižuje množství energie vyzařovné na DPS. Stanice je také vybavena kompresorem pro funkci vakuové pinzety. Vakuová pinzeta je k dispozici během jakékoli fáze pracovního procesu.
Inčervený systém BIRD 5000 je digitálně kontrolovaná stanice pro infračervené odpájení/pájení přetavením. Narozdíl od systémů užívajících konvekčního pájení (hotair nebo kombinace ič preheater a horký vzduch), využívá k ohřevu výhradně infrazářiče, a to jak ke spodnímu ohřevu - předehřívání plošného spoje, tak i k přímému ohřevu letované součásti. Výška zářiče nad povrchem součástky/PCB je nastavitelná otočným kolečkem. Reflow proces je řízený zvlášť pro preheater a zvlášť pro ir pájku. Ovládání využívá zpětné vazby měřením teploty plotny preheateru pomocí vestavěného teplotního spínače.
Činnost rework stanice b...