SPECIFIKACE -  Suché italské Primitivo s tmavě červenou barvu a fialovými odlesky. CHUŤ A VŮNĚ - Nos začíná rozhodujícím a charakteristickým buketem s nádechem bílého pepře a kůže, obohacený tóny zralého červeného ovoce. Na patře je plné, harmonické a lehce tříslové. PÁROVÁNÍ - Víno se skvěle hodí k červenému masu, dušené zvěřině či zrajícímu sýru. Vhodná teplota servírování je 16-18 °C.  ZAJÍMAVOST –  BIO je úcta k přírodě a ke svému tělu a taky trochu filozofie. Hrozny pro BIO vína se pěstují... Celý popis

Koupit za 210 Kč

Nabídky pro Mont'Albano BIO Primitivo Puglia IGT 0,75 l

Popis

SPECIFIKACE -  Suché italské Primitivo s tmavě červenou barvu a fialovými odlesky.

CHUŤ A VŮNĚ - Nos začíná rozhodujícím a charakteristickým buketem s nádechem bílého pepře a kůže, obohacený tóny zralého červeného ovoce. Na patře je plné, harmonické a lehce tříslové.

PÁROVÁNÍ - Víno se skvěle hodí k červenému masu, dušené zvěřině či zrajícímu sýru. Vhodná teplota servírování je 16-18 °C. 

ZAJÍMAVOST –  BIO je úcta k přírodě a ke svému tělu a taky trochu filozofie. Hrozny pro BIO vína se pěstují dle striktních pravidel ekologického zemědělství bez průmyslových hnojiv a herbicidů. Hrozny pocházejí z přísně kontrolovaných vinic, což je zárukou skutečného původu, které se u vína deklaruje. K uchování BIO vína se může použít jen maximálně povolené množství siřičitanů. Dobré víno, jak je známo, vyžaduje čas. BIO víno na sebe nenechá spěchat ani při zpracování, ani při konzumaci. Zatímco většina konvenčních vín má nejlepší formu v den otevření, většina BIO vín do své plné krásy rozkvete druhý nebo i třetí den po otevření. Otevřete klidně více různých BIO vín najednou a degustujte. Nespěchejte a užijte si všechny báječné podoby, které BIO víno nabízí.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

HODNOCENÍ SOMMELIERKY LENKY

„Toto Primitivo volím vždy, když zatoužím po lehčí verzi této odrůdy. Sice to občas vypadá, že cokoliv nemá alespoň 15 % alkoholu nemá nárok nazývat se Primitivo, ale krása této odrůdy v odlehčené verzi je něco, co ocením vždy, když je večer delší, jedna sklenka nestačí a ráno chcete mít čistou hlavu. Skvělé na něm také je, že je to konečně opravdu suché Primitivo, oproti trendu, který nyní "hýbe světem". Někdy prostě nemáte náladu na "džem" a potřebujete víno, které "teče". Spousta červeného ovoce, střední tělo a uzrálý tanin."

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

Označení produktů ekologického zemědělství spolu s certifikátem je vydáváno nezávislými kontrolními organizacemi. Certifikace je udělena po splnění veškerých ustanovení zákona o ekologickém zemědělství.

 

O VINAŘSTVÍ 

Vinařství Mont'Albano bylo založeno v roce 1985 v srdci regionu Friuli Venezia Giulia v důsledku intuice Mauro Braidota, který na rozdíl od většiny producentů té doby přeměnil svých 5 hektarů vinic na organickou produkci.

  

V roce 1998 bylo vinařství rozšířeno na Mont'Albano sas (s.r.o.). Kromě vlastních hroznů začala zpracovávat hrozny pěstované jinými výrobci, které poskytli důvěryhodní regionální výrobci, kteří dodržují přísné pokyny, které společnost Mont'Albano požaduje, aby mohla na své produkty umístit svou značku. V roce 2008 se Mont'Albano sas stalo součástí skupiny "Sartori di Verona“ Vznikla společnost Mont'Albano SpA sp.

  

Spojením svých odborných znalostí v ekologické produkci se zkušenostmi z historického vinařství založeného ve Veroně, došlo k rozšíření sortimentu, aby značka Mont'Albano mohla nabízet vína z Veneto svým zákazníkům, jakož i vína z Abruzza a Sicílie vyrobená společnostmi patřícími do skupiny Sartori.

 

Produkt je určený k prodeji pouze zákazníkům starším 18 let.

 

 
Zobrazit více