Kde jsem:  Katalog  >  Knihy a filmy  >  Knihy  >  Naučná literatura  >  Memoáry - literatura  >  Lída Baarová

Lída Baarová

Načítám galerii...
Předchozí
Další

Doporučujeme

Všechny nabídky pro Lída Baarová

Doprava: 90 Kč
= 189 Kč
8. 12. 2018
Do obchodu

Popis Lída Baarová

DATART.cz píše:

DVD Lída Baarová • Autobiografický/Romantický/Drama • produkce: Česká republika • rok výroby: 2016 • délka: 110 minut • režie: Filip Renč • hrají: Táňa Pauhofová, Karl Markovics, Gedeon Burkhard, Simona Stašová, Martin Huba, Lenka Vlasáková, Pavel Kříž • zvuk: 5.1 česky • titulky: anglické, české • obrazový formát: 16:9 Cena DATART.cz včetně DPH a služeb.

FilmGame.cz píše:

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství.
Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých "ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne.
Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká...
Český název:  Lída Baarová
Originál: Lída Baarov...

Alza.cz píše:

Kniha – autor Stanislav Motl, 272 stran, česky, pevná s přebalem lesklá
Reichsminister für Volksaufklärung und Propaganda, říšský ministr lidové osvěty a propagandy Joseph Goebbels, jedna z nejslavnějších evropských hereček té doby Lída Baarová a jejich vztah, který se proplétal do dějin Třetí říše, jsou hlavním tématem této ojedinělé knihy. Z její krásy téměř zešílel; byl dokonce ochotný opustit vysokou funkci a jít za ní třeba až na kraj světa. Nová svědectví, pocházející z odkazu této české herečky, která se už ve svých dvaceti letech stala skutečnou hvězdou, ovšem napovídají, že neuhranula pouze "ďáblova náměstka", ale i samotného démona v lidské podobě - Adolfa Hitlera.

Kosmas.cz píše:

Čtenářsky vděčné vzpomínky talentované, obdivované, ale i nenáviděné české herečky, která se proslavila nejen svou krásou a filmovými rolemi, ale i vztahem s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem.

KNIHCENTRUM.CZ píše:

Autor : Josef Škvorecký,
Čtenářsky vděčné vzpomínky talentované, obdivované, ale i nenáviděné české herečky, která se proslavila nejen svou krásou a filmovými rolemi, ale i vztahem s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem. Kniha se čte jako napínavý román a Lída Baarová popisuje zákulisí barrandovských ateliérů, zajímavosti z natáčení v předválečném Berlíně a vyznává se i ze své naivity a lehkomyslnosti, která stála u zrodu jejího uměleckého i osobního pádu. Kdysi obletovaná herečka se po válce dočkala obvinění z kolaborace a ocitla se na čas v pankrácké věznici. Po únoru 1948 se jí za dramatických okolností podařilo uprchnout do zahraničí a v Itálii zahájila novou uměleckou kariéru.
Druh sortimentu : Kniha, Útěky Lída Baarová, Jazyk : Čeština, Počet stran : 320

DVDpremiery.cz píše:

Kolekce obsahuje filmy: Dívka v modrém, Turbina, Ohnivé léto, Pokušení paní Antonie, Život je krásný. Dívka v modrémNotář dr. Karas vezme k sobě domů do úschovy obraz představující krásnou mladou dívku. Je jí tak okouzlen, že k ní promlouvá a dokonce ji i políbí. K jeho úžasu dívka z obrazu vystoupí a nechce se do něj vrátit. Co si ale počne s opuštěným rámem a dívkou z masa a kostí ... BONUSY: slovo historika, fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace, soudobá dokumentace na DVD-ROM, festivaly a oceněníTITULKY: anglické a české pro neslyšícíTurbinaDramatický příběh se odehrává v Praze na přelomu 19. a 20. století. Císařský rada Ullik se snaží modernizovat staré mlýny instalací nové turbíny. Osudy jeho rodiny a zúčastněných se nečekaně propletou. Tragický konec některých se pomalu blíží, aby jiným svitla naděje…BONUSY: slovo historika, fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace, soudobá dokumentace na DVD-ROM, festivaly a oceněníTITULKY: anglické a české pro neslyšícíOhnivé létoFilmová báseň v režii Františka čápa a Václava Kršky je lyrickým zobrazením letní přírody s živočišnou Lídou Baarovou a mladičkým Svatoplukem Benešem. Ve snímku se poprvé setkaly na scéně i sestry Lída Baarová a Zorka Janů a obě předvedly, že to před kamerou skutečně umí.TITULKY: české pro neslyšícíPokušení paní AntonieAntonie Nováková se uchází o místo hospodyně u inženýra Domanského. Ten má však neobvyklou podmínku – budoucí hospodyně musí být bezdětná a bez příbuzenstva… Komedie s Antonií Nedošinskou a Lídou Baarovou o jedné dobře míněné lži, která málem zapříčiní rozchod zamilovaného páru.TITULKY: české pro neslyšícíŽivot je krásnýKomedie s Oldřichem Novým a Lídou Baarovou v režii Ladislava Broma z prostředí umělecké bohémy o mladé začínající malířce, která ztratila model pro svůj poslední obraz. O jejím problému se dozví Herold, který se jí rozhodne pomoci.BONUSY: fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace, Vzpomínání Zity KabátovéTITULKY: česk...

Levneucebnice.cz píše:

Německá verze knihy Lída Baarová a Joseph
Goebbels.
Die Beziehung zwischen Joseph Goebbels, Reichsminister für
Volksaufklärung und Propaganda, und Lída Baarová, einer der
berühmtesten europäischen Schauspielerinnen der damaligen Zeit, die
mit der Geschichte des Dritten Reiches verfl ochten war, ist das
Hauptthema dieses einzigartigen Buches. Ihre Schönheit machte ihn
beinahe verrückt; er war deswegen bereit, seinen hohen Posten
aufzugeben und ihretwegen bis ans Ende der Welt zu gehen. Neue
Erkenntnisse, die sich im Zusammenhang mit dieser tschechischen
Schauspielerin – die bereits mit zwanzig Jahren ein wirklicher
Stern am Schauspieler-Himmel geworden war – ergaben, deuten
allerdings darauf hin, dass sie nicht nur den „Stellvertreter des
Teufels“ behext hatte, sondern auch den Dämonen in Menschengestalt
selbst: Adolf Hitler. Der Autor des vorliegenden Buches hatte die
einmalige Gelegenheit, diese bewunderte Frau in den Jahren 1990 bis
1997 in ihrem Haus in Salzburg noch auf vertrautem Fuße kennen zu
lernen, ehe sie schwer erkrankte. Mit diesem Buch bemüht er sich
mit Hilfe ihrer bisher unbekannten Hinterlassenschaft, die sie ihm
vermachte, manchen immer noch weißen Flecken ihres dramatischen
Lebens sowie dieser Schicksalsbeziehung zu tilgen. Neben weniger
bekannten wie auch bisher völlig unbeachteten Zeugenaussagen
einiger Männer, die einst zu Hitlers Riege gehörten – seien es der
Architekt Albert Speer oder Hitlers Leibwächter Rochus Misch –,
bringt das vorliegende Buch ebenso Ergebnisse seiner Forschungen in
deutschen Archiven ans Licht der Öff entlichkeit. So wie die
zeitgenössischen Kritiken oder Aussagen von Fachleuten zeugen auch
sie davon, dass Lída Baarová nicht nur eine unheimlich hübsche,
sondern auch außerordentlich begabte Schauspielerin gewesen ist.
Mit ihrem Talent meldete sie si...

Megaknihy.cz píše:

Die Beziehung zwischen Joseph Goebbels, Reichsminister für Volksaufklärung und Propaganda, und Lída Baarová, einer der berühmtesten europäischen Schauspielerinnen der damaligen Zeit, die mit der Gesch

Parametry Lída Baarová

Podobné produkty

Podobné fráze: