Kde jsem:  Katalog  >  Knihy a filmy  >  Knihy  >  Beletrie  >  Literatura světová  >  William Shakespeare: Macbeth

William Shakespeare: Macbeth

Načítám galerii...
Předchozí
Další
Jedna z vrcholných tragédií Williama Shakespeara je drama zločinu, svědomí a trestu a divadelní sonda do hlubin lidské duše, z nichž se rodí zlo. Macbeth, skotský šlechtic a hrdina, člověk obddivovaný a uctívaný všemi, v této hře podlehne ctižádosti a touze po moci natolik, že se dopustí zločinu nejtěžšího - krvavé královraždy. Tato nejkratší a nejsevřenější Shakespearova tragédie má strhující ry...

Doporučujeme

Všechny nabídky pro William Shakespeare: Macbeth

Popis William Shakespeare: Macbeth

Levneucebnice.cz píše:

Jedno z vrcholných děl Williama Shakespeara, jeho nejkratší,
nejsevřenější a snad i nejkrutější tragédie volně čerpá z dávných
skotských dějin. Statečný a králi oddaný šlechtic Macbeth je ke
svodům inspirován silami zla, které ztělesňují čarodějnice.
Podlehne touze po moci a dopustí se královraždy. Zlo plodí zlo a
potoky krve, které nejde zastavit. Macbeth marně bojuje se svým
svědomím a rozsévá zkázu. Hra vychází v překladu M. Lukeše jako
129. svazek edice D.

bux.cz píše:

Dark and violent, Macbeth is also the most theatrically spectacular of Shakespeare's tragedies. Promised a golden future as ruler of Scotland by three sinister witches, Macbeth murders the king to ensure his ambitions are realized. But he soon learns the meaning of terror - killing once, he must kill again and again, and the dead return to haunt him. A story of war and witchcraft, Macbeth also explores the relationship between husband and wife, and the risks they are prepared to take to achieve their desires.This Macmillan Collector's Library edition is illustrated throughout by renowned artist Sir John Gilbert (1817-1897), and features and introduction by Dr Robert Mighall.Designed to appeal to the booklover, the Macmillan Collector's Library is a series of beautiful gift editions of much loved classic titles. Macmillan Collector's Library are books to love and treasure.

Supermeda.cz píše:

Jedna z největších Shakespearových tragédií vypráví příběh člověka, kterého ctižádost donutí vraždit. Hra je sondou do lidské duše, ve které se rodí zlo. Anglicko-české zrcadlové vydání.

KNIHCENTRUM.CZ píše:

Autor : William Shakespeare, V úvodní studii se Hilský věnuje vzniku a výkladu této slavné tragédie. Následují anglický originál hry a jeho český překlad, které jsou uspořádány na stránkách proti sobě a opatřeny poznámkami pod čarou. Anglické poznámky fungují jako malý shakespearovský slovníček, české poznámky upozorňují čtenáře na klíčové souvislosti. Svazek uzavírá studie Bohuslava Mánka o českých inscenacích a překladech Macbetha.
Druh sortimentu : Kniha, Macbeth/Macbeth, Jazyk : Angličtina, Počet stran : 316

Parametry William Shakespeare: Macbeth

Podobné produkty

Podobné fráze: