Kde jsem:  Katalog  >  Knihy a filmy  >  Knihy  >  Beletrie  >  Literatura světová  >  Paní Bovaryová

Paní Bovaryová

Načítám galerii...
Předchozí
Další
Podrobnější popis bohužel není k dispozici. Pokud chcete o této knize vědět více, zkuste prosím některý z obchodů, který má knihu v nabídce.

Doporučujeme

Všechny nabídky pro Paní Bovaryová

Popis Paní Bovaryová

Martinus.cz píše:

První sňatek Karla Bovaryho nebyl příliš šťastný. Ženil se vlastně pro peníze. Není divu, že se brzy začal rozhlížet za jinou. Do oka mu padla krásná Ema. Po manželčině smrti velmi rychle domluvil další svatbu. Jenže ejhle - nová vyvolená, náruživá čtenářka milostných knih, od vztahu nečekala vesnický klid a nudu. Toužila po vášni a dobrodružství. Když jí je manžel nenabídl, i ona se začala rozhlížet jinde… Flaubertův román Paní Bovaryová je mistrovské dílo realizmu srovnatelné s Tolstého slavnou Annou Kareninou. Byl také inspirací pro desítku filmových adaptací, poslední z roku 2015 režíroval Paní Bovaryová - Gustave Flaubert od authora Gustave Flaubert a nakladatelství za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz

Booktook.cz píše:

Nový překlad jednoho z nejslavnějších románů 19. století. Emma Bovaryová je obětí středostavovských konvencí poloviny 19. století. Jako mladou romantickou dívku ji provdali za venkovského lékaře, a ona tak příliš záhy poznává ubíjející monotónnost manželského života. Snaží se před nudou uniknout malým flirtem a marnotratnými nákupy, což značně otřese rodinným rozpočtem.

Parametry Paní Bovaryová

Podobné produkty

Podobné fráze: