Kde jsem: Katalog > Valosun Prebiotická vláknina 250g

Valosun Prebiotická vláknina 250g

Obrázek není k dispozici
Koupit za 229 Kč
Dostupnost: Skladem
229 Kč
Prebiotická vláknina podporuje probiotika ve střevní mikroflóře. Prebiotická vláknina je funkční potravina, která pozitivně ovlivňuje celkový zdravotní stav organismu tím, že selektivně podporuje růst a aktivitu zdraví prospěšných bakterií střevní mikroflóry (definice 2004) 1). Stimulace bifidobakterií - prebiotická vláknina je fermentována (tzn. je potravou) zejména bifidobakteriemi, v menší mí...

Doporučujeme

Popis Valosun Prebiotická vláknina 250g

Prebiotická vláknina podporuje probiotika ve střevní mikroflóře.
Prebiotická vláknina je funkční potravina, která pozitivně ovlivňuje celkový zdravotní stav organismu tím, že selektivně podporuje růst a aktivitu zdraví prospěšných bakterií střevní mikroflóry (definice 2004) 1).
Stimulace bifidobakterií - prebiotická vláknina je fermentována (tzn. je potravou) zejména bifidobakteriemi, v menší míře laktobacily. Hovoříme o tzv. bifidogenním efektu, jehož výsledkem je zlepšení stavu střevní mikroflóry, bránění rozvoji potencionálních patogenů (inhibice), zlepšení konzistence stolice a tím snadnější a častější vyprazdňování i lepší zažívání.1,2)
Zlepšení obranyschopnosti organismu - vyvážená střevní mikroflóra hraje klíčovou roli pro dobře fungující imunitní systém. Prebiotická vláknina ovlivňuje imunitní systém a) cestou inhibice patogenů - aktivní a namnožené bifidobakterie nedovolí patogenním bakteriím se přichytit na střevní sliznici a tím způsobit infekci , b) cestou přímé modulace imunitních buněk.1-3) Výsledkem je přirozeným způsobem posílená imunita.
Zlepšení minerální absorbce - fermentací prebiotické vlákniny vznikají mastné kyseliny s krátkým řetězcem (SCFA), které regulují střevní pH. Snížením pH se zvyšuje rozpustnost minerálů, zejména vápníku a hořčíku a tím i jejich absorbce a biodostupnost. Výsledkem je lepší mineralizace kostí a zvýšení kostní denzity.2,4)
Ovlivnění metabolismu tuků - prebiotická vláknina ovlivňuje sekreci gastrointestinálních peptidů, čímž snižuje hladinu trygliceridů a LDL cholesterolu v krvi.1,2)
Dávkování:
Děti od 1 roku užívají 4 g denně (1 vrchovatá kávová lžička). Dospělí a děti od 3 let užívají 8 g denně (2 vrchovaté kávové lžičky). V případě výraznějších zažívacích potíží (zácpa, nadýmání, špatné trávení) lze dávku zdvojnásobit. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Prebiotickou vlákninu je možno rozpustit ve vodě nebo jiném nápoji.
Složení:


Denní dávka ...

Podobné fráze: