Kde jsem: Katalog > Bialetti Moka Express 3 porce - černá

Bialetti Moka Express 3 porce - černá

Obrázek není k dispozici
Koupit za 849 Kč
Dostupnost: Skladem
849 Kč
Hlavní Přednosti: Tradice firmy Bialetti od roku 1919. Model Moka Express se vyrábí již od roku 1933. Legendární model Moka Express byl na samém počátku rozšíření těchto kávovarů. Prodáno přes 200 milionů kávovarů Moka Express. Legendární design, který stál na prahu masového rozšíření moka kávovarů nejen v Itálii. Nedestruktivní bezpečnostní ventil. Snadno dostupné náhradní díly (těsnění, rukoje...

Doporučujeme

Popis Bialetti Moka Express 3 porce - černá

Hlavní Přednosti:
Tradice firmy Bialetti od roku 1919.
Model Moka Express se vyrábí již od roku 1933.
Legendární model Moka Express byl na samém počátku rozšíření těchto kávovarů.
Prodáno přes 200 milionů kávovarů Moka Express.
Legendární design, který stál na prahu masového rozšíření moka kávovarů nejen v Itálii.
Nedestruktivní bezpečnostní ventil.
Snadno dostupné náhradní díly (těsnění, rukojeť,...).
Objem 150 ml.
Zajímavosti:
Italové tvrdí, že moka kávovar musí být hliníkový. Po několika připravených porcích kávy dostane povrch kávovou patinu, která je tak ceněná a dotváří chuťový profil kávy. Zlí jazykové ovšem tvrdí, že je to mýtus a vznikl z toho důvodu, že italské ženy nechtěly pracně umývat kávový povlak. Ať to tehdy bylo jakkoli, káva se v těchto kávovarech osvědčila natolik, že i po příchodu espressa, neztratila své půvabné místo ve způsobech přípravy kávy.
Každá moka konvička musí být z bezpečnostních důvodů vybavena bezpečnostním ventilem. Káva chutná nejlépe, pokud jí v konvičce lehce utlačíte a namelete ji trošku jemněji. Tím dosáhnete i lepší pěny. Hrozí ovšem riziko, že voda se poté neprotlačí přes kávu. Tlak v konvičce bude narůstat a hrozilo by riziko poškození nebo i exploze moka konvičky. Aby se poškození či exploze předešlo musí mít moka konvičky právě onen bezpečnostní ventil. Levnější konvičky mají ovšem ventil řešený slabým plíškem, který se protrhne a je nutné ho vyměnit. Bohužel ho zpravidla nikde neseženete. Bialetti konvičky mají důmyslně vyřešený ventilek, který je na pružinku. V případě velkého přetlaku povolí pružinka, která se po snížení tlaku opět vrátí na původní místo a nedojde k poškození samotného ventilu.
Příprava kávy v Moka konvičce Bialetti a její následní čištění:...

Podobné fráze: