Kde jsem:  Katalog  >  Sport a hobby  >  Cenné kovy  >  Investiční zlato

Investiční zlato

Nalezeno:    213 produktů

Zlatý 100dukát Přemysla Otakara II. stand

...– ovšem právě jeho moc mu tuto výsadu nakonec neumožnila získat. Po jeho závratném vzestupu následoval strmý pád. Na averzní straně je portrét krále s opisem „Stodukát Přemysla Otakara II.“, který je zdoben perlovcem. Na reverzní straně najdeme Přemysla Otakara II. v rytířské zbroji v iluminaci jednoho ze středověkých rukopisů. Doplňuje jej detail ornamentu ze stejné iluminace, pod nímž se v grafické kompozici nacházejí iniciály Přemysla Otakara II. Limitovaná emise 200 kusů, číslovaná na hraně.

Více informací

Zlatý 40dukát Václava I. stand

... by zástupce mohučské diecéze odmítl, biskupa vykonávajícího obřad si měl vybrat český monarcha. Portrét Václava I. na averzní straně je doplněn v opisu slovy „Čtyřicetidukát Václava I.“ a zdoben perlovcem. V horní části rubové strany je vyobrazen Václav I. v rytířské zbroji na fragmentu své pečeti, ve spodní části medaile pak král s korunou na hlavě sedící na trůně, což je motiv z velkého brakteátu raženého za vlády Přemysla Otakara I. a Václava I. Limitovaná emise 200 kusů, číslovaná na hraně.

Více informací

Zlatý 100dukát Vratislav II. stand

...Vratislav II. – Stodukát. Na reverzní straně je motiv korunovace Vratislava prvním českým králem. Vratislav je vyobrazen vsedě, jak dostává královské pomazání od biskupa. Kompozici doplňuje románský sloup navozující atmosféru doby románské a text vztahující se ke korunovaci, který společně se sloupem vytváří oblouk. Obrazy postav na medaili jsou čerpány z nástěnných maleb z rotundy svaté Kateřiny ve Znojmě, kde jsou dochovány jejich nejstarší dobové kresby. Limitovaný náklad 150 kusů, číslováno.

Více informací

Zlatý 100dukát Vladislava II. stand

...án královou pečetí. Obsahuje reliéf se sv. Václavem na trůně a latinským nápisem, jenž je překládán jako: „Mír krále Vladislava v rukou sv. Václava“. Tento nápis se opakuje u dalších přemyslovských panovníků a střídají se jen jména aktuálních vládců. Jedná se o důležitou státotvornou tezi, a to že ranému českému státu vládne věčný panovník na nebesích sv. Václav a panující kníže nebo král v jeho jménu zemi spravuje. Tato idea se poprvé objevuje právě za Vladislava II. Limitovaný náklad 100 kusů.

Více informací

Zlatý 40dukát Přemysla Otakara I. stand

...verzní straně je vyobrazena polopostava Přemysla Otakara I., inspirovaná opukovým reliéfem z baziliky sv. Jiří na Pražském hradě a královou majestátní pečetí. Motiv reverzní strany medaile je inspirován podobně jako u 100dukátu královou pečetí. Obsahuje reliéf se sv. Václavem na trůně a latinským nápisem, který využívá nebeské autority sv. Václava, v jehož jménu král Přemysl Otakar I. drží české království. Světce doplňují detaily ze zmíněného reliéfu s klečícím králem. Limitovaný náklad 100 ks.

Více informací

Zlatý 40dukát Břetislav I. stand

...averzní stranu medaile postavu Břetislava I. ve spodní části doplněnou platidly, které byly raženy za jeho vlády. V řádku je pak rozdělený nápis Břetislav I. – Čtyřicetidukát. Na reverzní straně je kompozice vytvořená dle dobové kresby z Kodexu Vyšehradského, který vznikl u příležitosti korunovace Břetislavova syna Vratislava I. Jde o nejstarší dochovanou legendu o únosu Jitky Břetislavem. Motiv únosu je v ozdobném rámci, doplněném dobovým textem k legendě. Limitovaný náklad 150 kusů, číslováno.

Více informací

Zlatá kilogramová sběratelská medaile s motivem 50 Kč bankovky - sv. Anežka Česká stand

...iacute; tématu z papírové padesátikoruny do kruhové podoby se ujala MgA. Klára Melichová, dcera Oldřicha Kulhánka, sama nadaná grafička. Reliéfní formu pak motivu vtiskl akademický sochař Vladimír Oppl. Neotálejte při rezervaci této ojedinělé sběratelské příležitosti – vlajkové lodi České mincovny vydané v nákladu pouhých 50 kusů!

Více informací

Zlatá medaile ve váze 40dukátu s motivem 50 Kč bankovky - sv. Anežka Česká stand

...cute;ty svatého Františka z Assisi a jeho žačky svaté Kláry. Zpracování reliéfního modelu pro ražbu se mistrně zhostil akademický sochař Vladimír Oppl. Nenechte si ujít další nádherný klenot pro vaše hodnotné sbírky, který smysluplně a půvabně uloží vaše finanční rezervy – jeho emise je striktně limitována pouhými 100 kusy!

Více informací

Zlatá medaile ve váze 40dukátu s motivem 20 Kč bankovky - Přemysl Otakar I. stand

...ou. Averzní strana medaile nese charismatický portrét korunovaného panovníka, opis PŘEMYSL OTAKAR I. a číslovku 20. Reverz je pak věnován královské koruně, ozdobné stuze s gotickými motivy a pečeti Zlaté buly sicilské. Světlo světa spatří pouhých 100 kusů medaile Přemysla Otakara I. – stanou se chloubou každé numismatické sbírky i investičního portfolia!

Více informací

Zlatá kilogramová sběratelská medaile s motivem 20 Kč bankovky - Přemysl Otakar I. stand

...cute; buly sicilské – jedné z nejdůležitějších listin našich dějin, která stvrdila dědičné právo potomků Přemysla Otakara na český trůn. Emisní náklad medaile čítá pouhých 50 kusů. Nedílnou součástí každé z nich je certifikát pravosti od státní tiskárny cenin a pamětní list vyhotovený technologií studené ražby.

Více informací

Zlatá mince Jablonec nad Nisou - Kostel Povýšení sv. Kříže proof

...mince pak nese nezbytné náležitosti ostrova Niue, poskytovatele licence k vydávání pamětních mincí České mincovny: jméno a profil panovnice Alžběty II., rok emise 2017 a nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD). „Mincovní dopis“ představuje originální a dostupný sběratelský kousek, ale také hodnotný dárek či regionální pozornost.  

Více informací

Zlatá mince Praha – Karlův most proof

...GUE. Averzní strana pak náleží atributům ostrova Niue, emitenta, který České mincovně poskytuje licenci k ražbě vlastních pamětních mincí. Jsou jimi jméno a portrét panovnice Alžběty II., rok vydání 2017 a nominální hodnota 5 DOLLARS (NZD). Originální emise představuje dostupný sběratelský kousek i hodnotný dárek či regionální pozornost.  

Více informací

Stříbrná mince Ivan Hlinka proof

...ute;zejí pod licencí zahraničního vydavatele, kterým je stát Samoa, a jejich averzní strana proto obsahuje jeho nezbytné atributy – státní znak, profil a jméno královny Alžběty II., nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST) a letopočet vydání 2018. Stříbrná mince vychází ve stylovém emisním nákladu čítajícím 1998 kusů.  

Více informací

Stříbrná mince České tenisové legendy - Jana Novotná proof

... 1 DOLLAR (WST) a rok emise 2018. Kompozici averzu dotváří ještě nápis „WIMBLEDON CHAMPIONS“. Každá mince je opatřena speciálním certifikátem pravosti, který v češtině a angličtině shrnuje tenisovou kariéru Jany Novotné. Kompletní kolekci pěti wimbledonských šampionů si můžete uložit do sběratelské krabičky, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Více informací

Zlatá mince Patroni - Svatý Florián proof

...bě vlastních pamětních mincí. Jsou jimi jméno a portrét královny Alžběty II., rok vydání 2018 a nominální hodnota 5 DOLLARS (NZD). Zlaté mince jsou uložené do atraktivního dvojjazyčného balení, které představuje patrona coby ochránce. Poslouží jako talisman pro štěstí, dostupný dárek i originální přírůstek do sbírky.

Více informací

Zlatá mince Praha - Národní divadlo proof

...ží atributům ostrova Niue (jménu a profilu panovnice Alžběty II., letopočtu vydání 2018 a nominální hodnotě 5 DOLLARS (NZD)), který České mincovně poskytuje zahraničí licenci k ražbě vlastních pamětních mincí. Emise představuje originální a dostupný sběratelský kousek, památku na kulaté vlastenecké jubileum i atraktivní regionální dárek.

Více informací

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Jan Suchý proof

...je stát Samoa, a jejich averzní strana proto nese následující nezbytné atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., státní znak, nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST) a letopočet emise 2018. Mince vychází v nákladu pouhých 200 kusů. Spolu s dalšími hokejovými ražbami si ji můžete uložit do speciální sběratelské etue v podobě puku.

Více informací

Stříbrná mince Legendy čs. hokeje - Jan Suchý proof

...ute;t Samoa, a jejich averzní strana proto obsahuje jeho nezbytné atributy – státní znak, portrét a jméno panovnice Alžběty II., nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST) a ročník vydání 2018. V nabídce České mincovny najdete také stylovou a praktickou sběratelskou etuji v podobě puku, kam si můžete uložit celou sérii mincí věnovaných našim hokejovým legendám.

Více informací

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - David Moravec proof

...ute;tu Samoa, a jejich averzní strana proto nese nezbytné atributy tohoto zahraničního emitenta – jméno a profil královny Alžběty II., státní znak, ročník emise 2018 a nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST). Minci, která je vydávána v limitovaném nákladu čítajícím pouhých 200 kusů, si můžete uložit do speciální sběratelské etue v podobě puku.

Více informací

Zlatá mince Zlín - Baťův mrakodrap proof

...ova Niue, emitenta, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních pamětních mincí. Jsou jimi jméno a portrét královny Alžběty II., rok vydání 2018 a nominální hodnota 5 DOLLARS (NZD). Originální emise, která zaujme numismatiky i filokartisty, představuje dostupný sběratelský kousek i hodnotný dárek či regionální pozornost.

Více informací

Zlatá mince Vydání první Československé známky proof

...ozici reverzu doplňuje nápis PRVNÍ ČESKOSLOVENSKÁ ZNÁMKA. Averzní strana pak patří náležitostem ostrova Niue, emitenta, který České mincovně poskytuje licenci k ražbě vlastních pamětních mincí. Jsou jimi jméno a profil panovnice Alžběty II., rok vydání 2018 a nominální hodnota 5 DOLLARS (NZD). Originální emise potěší numismatiky i filokartisty.  

Více informací

Zlatá mince Liberec - Liberecká radnice proof

...ailérky Petry Brodské, DiS. Averzní strana pak náleží atributům ostrova Niue (portrétu a jménu panovnice Alžběty II., ročníku vydání 2018 a nominální hodnotě 5 DOLLARS (NZD)), který poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních pamětních mincí České mincovny. Originální emise je jako stvořená pro numismatiky, filokartisty i liberecké patrioty.

Více informací

Zlatá mince Patroni - Svatá Barbora proof

...incovny – tj. jméno a portrét královny Alžběty II., rok vydání 2018 a nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD). Atraktivní česko-anglické balení mince představuje svatou Barboru jako ochránkyni. Emise se vám stane talismanem pro štěstí, ale poslouží též jako dostupný zlatý dárek i originální přírůstek do numismatické sbírky.  

Více informací

Stříbrná mince České tenisové legendy - Petra Kvitová proof

...;rá nápis „WIMBLEDON CHAMPIONS“. Každá mince je doplněna speciálním česko-anglickým certifikátem pravosti, který shrnuje sportovní kariéru Petry Kvitové slovy wimbledonského vítěze Jana Kodeše. Kompletní pětici českých tenisových legend si můžete uložit do dřevěné sběratelské krabičky, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.  

Více informací

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - František Pospíšil proof

...oa, a jejich averzní strana proto obsahuje nezbytné atributy tohoto emitenta – státní znak, portrét a jméno panovnice Alžběty II., nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST) a letopočet vydání 2018. Hokejovou minci, která vychází v limitovaném nákladu čítajícím pouhých 200 kusů, si můžete uložit do speciální sběratelské etue v podobě puku.  

Více informací

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Pavel Patera proof

...ute;m je stát Samoa, a jejich averzní strana proto obsahuje jeho nezbytné atributy – státní znak, jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST) a rok vydání 2018. Kompletní sbírku čtrnácti mincí s našimi hokejovými legendami si můžete uložit do stylové etue v podobě puku, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Více informací

Stříbrná mince Legendy čs. hokeje - Pavel Patera proof

...vydávány v zahraniční licenci státu Samoa, a jejich averzní strana proto nese následující nezbytné atributy – portrét a jméno panovnice Alžběty II., státní znak, nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST) a rok emise 2018. Nezapomeňte, že celou čtrnáctidílnou sérii hokejových mincí si můžete uložit do stylové sběratelské etue v podobě puku.  

Více informací

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Vladimír Růžička proof

...a jejich averzní strana proto nese nezbytné náležitosti tohoto zahraničního vydavatele – jméno a portrét královny Alžběty II., státní znak, ročník emise 2019 a nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST). Minci, která vychází v limitovaném nákladu čítajícím pouhých 200 kusů, si můžete uložit do stylové sběratelské etue v podobě puku.  

Více informací

Stříbrná mince Legendy čs. hokeje - Vladimír Růžička proof

...tát Samoa, jejich averzní strana obsahuje jeho nezbytné atributy – státní znak, portrét a jméno panovnice Alžběty II., nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST) a ročník vydání 2019. V nabídce České mincovny najdete také stylovou sběratelskou etuji v podobě puku, do které si můžete uložit všech 14 mincí věnovaných našim hokejovým legendám.  

Více informací

Zlatá mince Cesta za svobodou - Palachův týden proof

...é mincovny vycházejí v licenci zahraničního vydavatele, kterým je ostrov Niue, nese jejich averzní strana ještě jeho nezbytné atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., nominální hodnotu 10 DOLLARS (NZD) a rok emise 2019. Kompletní sbírku čtyř mincí si můžete uložit do tematické dřevěné etue, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.  

Více informací

Stříbrná mince Vynálezy Leonarda da Vinci - Helikoptéra proof

...ry jde o kluzák, kulomet a tank. To vše je propojeno s atributy ostrova Niue, který je emitentem mince. Protože mince České mincovny vycházejí v této zahraniční licenci, nesou jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2019. Kompletní sbírku vynálezů Leonarda da Vinci si můžete uložit do speciální sběratelské krabičky.  

Více informací

Zlatá mince Brouk Pytlík proof

...iacute; strana pak předkládá nezbytné náležitosti ostrova Niue – jméno a profil královny Alžběty II., rok emise 2019 a nominální hodnotu mince 5 DOLLARS (NZD) –, jehož licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince. Nezapomeňte, že Pytlíkovu minci si můžete uložit do ilustrovaného sběratelského alba, které bylo součástí Ferdovy zlaté mince.  

Více informací

Stříbrná mince Vynálezy Leonarda da Vinci - Kluzák proof

...e je propojeno s atributy ostrova Niue, který je emitentem mince. Protože mince České mincovny vycházejí v této zahraniční licenci, nesou jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2019. Čtveřice vynálezů Leonarda da Vinci má své místo v tematické sběratelské krabičce, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Více informací

Stříbrná mince Zvířecí rekordmani - Pralesnička strašná stand

...acute; České mincovně poskytuje zahraniční licenci k vydávání vlastních pamětních mincí. Jsou jimi jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnota 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2019. Nedílnou součástí mince je výpravné balení. Obsahuje fotografie a česko-anglický text, který blíže popisuje smrtící vlastnost pralesničky.

Více informací

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Jaroslav Pouzar proof

... licencí státu Samoa, a jejich averzní strana proto obsahuje nezbytné atributy tohoto emitenta – státní znak, portrét a jméno panovnice Alžběty II., nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST) a letopočet vydání 2019. Nepřehlédněte také stylovou sběratelskou etuji v podobě puku, která pojme celou sérii mincí věnovaných hvězdám našeho ledního hokeje.

Více informací

Stříbrná mince Legendy čs. hokeje - Jaroslav Pouzar proof

...e;VY ČESKÉHO HOKEJE. Mince České mincovny jsou vydávány v zahraniční licenci státu Samoa, a jejich averzní strana proto nese následující nezbytné atributy – portrét a jméno panovnice Alžběty II., státní znak, nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST) a rok emise 2019. Nezapomeňte, že hokejovou minci si můžete uložit do speciální sběratelské etue v podobě puku.

Více informací

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Jiří Šlégr proof

...zejí v licenci státu Samoa, nese jejich averzní strana nezbytné atributy tohoto zahraničního emitenta – státní znak, jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet emise 2019 a nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST). Nepřehlédněte také stylovou sběratelskou etuji v podobě puku, která pojme celou sérii mincí věnovaných hvězdám našeho ledního hokeje.

Více informací

Zlatá mince Praha - Stavovské divadlo proof

...í strana pak patří atributům ostrova Niue, emitenta, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních pamětních mincí. Jsou jimi jméno a profil panovnice Alžběty II., rok vydání 2019 a nominální hodnota 5 DOLLARS (NZD). Emise, která zaujme numismatiky i filokartisty, představuje přírůstek do sbírky i hodnotný dárek či regionální pozornost.

Více informací

Zlatá mince Cesta za svobodou - Karel Kryl "Protest song" proof

...ce České mincovny vycházejí v licenci zahraničního vydavatele, kterým je ostrov Niue, a jejich averzní strana proto nese ještě jeho nezbytné náležitosti – jméno a profil královny Alžběty II., nominální hodnotu 10 DOLLARS (NZD) a rok vydání 2019. Čtveřici mincí si můžete uložit do dřevěné sběratelské etue, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Více informací

Zlatá čtvrtuncová mince Vznik královského hlavního města Praha - Nové Město pražské proof

...ZD) – tj. atributy tichomořského ostrova Niue, který České mincovně propůjčuje licenci k ražbě vlastních pamětních mincí. Po Starém Městu a Novém Městu pražském se na zlatých mincích, které představují přírůstek do numismatické sbírky či atraktivní památku na návštěvu hlavního města, objeví ještě Malá Strana a Hradčany.

Více informací

Zlatá mince Český Krumlov proof

...acute;nu a portrétu královny Alžběty II., letopočtu emise 2019 a nominální hodnotě 5 DOLLARS (NZD) – tj. nezbytným atributům ostrova Niue, emitenta, který poskytuje zahraniční licenci k ražbě pamětních mincí České mincovny. Originální emise představuje dostupný sběratelský kousek, který potěší numismatiky, filokartisty i milovníky jihočeského města.

Více informací

Zlatá mince Alchymisté - John Dee proof

..., který České mincovně propůjčuje licenci k ražbě vlastních pamětních mincí –, ale také řadu alchymistických značek, kterým vévodí slunce. Nedílnou součástí mince je atraktivní balení vyvedené ve stylu alchymistického zápisníku. Vedle průvodního textu autora mince obsahuje ještě originální kresbu, která zachycuje Johna Dee.

Více informací

Zlatá kilogramová medaile s motivem 2000 Kč bankovky Ema Destinnová stand

...apoteózou hudby. Základ tvoří vnitřní prostor písmene „D“, iniciály pěvkyně, stylizovaného do tvaru strunného hudebního nástroje připomínajícího oblými tvary housle. V horní části je zakomponována hlava Múzy hudby a lyriky Euterpé, ověnčená listy a plody vavřínu. Hlava bohyně vystupuje z nástroje, který je na svém spodním okraji ozdoben opět listy vavřínu. Spodní částí reverzní strany procházejí v pozadí prohnuté pruhy připomínající stylizované ozdobné stuhy. Limitovaný náklad 100 ks, číslováno.

Více informací

Zlatá kilogramová sběratelská medaile s motivem 1000 Kč bankovky František Palacký stand

... v nichž vyvrcholila česká historická věda 19. století. Roku 1876 v Praze František Palacký umírá. Averzní straně vévodí portrét Františka Palackého, vedle něhož je umístěna číslice 1000 a jméno v opisu v levé části medaile. Na reverzní straně medaile je vyobrazena velká orlice – symbol Moravy a Slezska. Tělem a křídly orlice prolíná silueta kroměřížského zámku, kde se Palacký zúčastnil v roce 1848 zasedání ústavodárného říšského sněmu habsburské monarchie. Limitovaný náklad 100 kusů, číslováno.

Více informací

Zlatá kilogramová sběratelská medaile s motivem 500 Kč bankovky Božena Němcová stand

...bol krásné ženy. Na reverzní straně medaile je portrét dívky představující ženské postavy z díla B. Němcové. Dívčí hlava je ověnčena květy, které přecházejí v trní a bodláčí jako symbolické vyjádření kontrastu nelehkého života spisovatelky s romantikou jejího díla. Limitovaný náklad 100 kusů, číslováno.

Více informací

Zlatá sběratelská medaile s motivem 200 Kč bankovky J. A. Komenský stand

...otcova úmrtí, návrh dokončovala. Z monitoru na mě koukal portrét Jana Amose Komenského a vedle jsem měla vystavenou tátovu fotografii. Tak jsem to brala opravdu tak, že mi to tu zbylo, abych to dokončila. Bylo to znamení.   Zlatá kilogramová sběratelská medaile s motivem 200 Kč bankovky J. A. Komenský bude vyražena v přísně limitované sérii 50 ks ručně číslovaných na hranu.  

Více informací

Zlatá kilogramová sběratelská medaile s motivem 100 Kč bankovky - Karel IV. stand

...odnotu, ale také velký růstový potenciál. Oblibu zlatých sběratelských medailí významně zvyšuje výběr sofistikovaných motivů, prvotřídní umělecké zpracování a striktně emitovaný náklad. V případě zlaté sběratelské medaile s motivem 100 Kč bankovky – Karel IV. stand od České mincovny se jedná o pouhých 50 kusů.

Více informací

Zlatá mince Ferda a Beruška proof

...acute; zkušenosti. Averzní strana pak nese jméno a portrét královny Alžběty II., rok emise 2019 a nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) – čili náležitosti ostrova Niue, který České mincovně propůjčuje licenci k ražbě vlastních pamětních mincí. Minci s Ferdou a Beruškou si můžete uložit do sběratelského alba, které bylo součástí první Ferdovy mince.

Více informací

Zlatá čtvrtuncová mince Vznik královského hlavního města Praha - Malá Strana proof

...y II., rok emise 2019 a nominální hodnotu mince 10 DOLLARS (NZD) – tj. atributy tichomořského ostrova Niue, který České mincovně propůjčuje licenci k ražbě vlastních pamětních mincí. Cyklus mincí s motivy čtyř pražských měst, které představují přírůstek do numismatické sbírky či atraktivní památku na návštěvu hlavního města, uzavřou Hradčany.

Více informací

Zlatá mince Patroni - Svatá Zdislava proof

...te;lní hodnotu 5 DOLLARS (NZD) – čili atributy ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních pamětních mincí. Zlatá mince je zasazena do speciálního česko-anglického balení, které blíže představuje patronku. Celek poslouží jako talisman pro štěstí, dostupný dárek i originální přírůstek do sbírky.

Více informací

Zlatá mince Slečna Beruška proof

...í. Averzní strana pak předkládá nezbytné atributy ostrova Niue – jméno a profil královny Alžběty II., rok emise 2019 a nominální hodnotu mince 5 DOLLARS (NZD) –, jehož licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince. Nezapomeňte, že Beruščina mince má své místo ve sběratelském albu, které bylo součástí Ferdovy zlaté mince.

Více informací

Stříbrná mince Zvířecí rekordmani - Sokol stěhovavý stand

...yacute; České mincovně poskytuje zahraniční licenci k vydávání vlastních pamětních mincí. Jsou jimi jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnota 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2019. Mince je zasazena do výpravného balení. Najdete v něm fotografie a česko-anglický text, který vám blíže představí sokolovy rekordní výkony.

Více informací

Zlatá mince Alchymisté - Edward Kelley proof

...tj. atributy ostrova Niue, který České mincovně propůjčuje licenci k ražbě vlastních pamětních mincí –, ale také řadu alchymistických značek, kterým vévodí slunce. Mince je uložena do atraktivního balení vyvedeného ve stylu alchymistického zápisníku. Obsahuje průvodní text autora mince a také originální kresbu, která zachycuje Edwarda Kelleyho.

Více informací

Zlatá mince Karlovy Vary - Tržní kolonáda proof

...ském stylu. Averzní strana pak náleží portrétu a jménu panovnice Alžběty II., ročníku vydání 2019 a nominální hodnotě 5 DOLLARS (NZD) – čili atributům ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních pamětních mincí. Originální emise je jako stvořená pro numismatiky, filokartisty, turisty i lázeňské hosty.

Více informací

Zlatá uncová medaile Lucie Bílá proof

...caron;ený medailér-portrétista MgA. Martin Dašek věnoval averz medaile zpěvaččině půvabné tváři s rozevlátými vlasy. Reverz pak shrnuje vítěznou dráhu osmnáctinásobné slavice. Sběratelé, neváhejte – světlo světa spatří pouhých 100 číslovaných kusů této medaile! Kompletní sbírku můžete potom uložit do originálního alba.

Více informací

Zlatá půluncová medaile Lucie Bílá proof číslováno

...erz pak shrnuje vítěznou dráhu osmnáctinásobné české slavice. Prvních 100 kusů zlatých půluncových medailí je číslováno – pokud jste opravdovými fanoušky Lucie Bílé, neváhejte ani vteřinu! Celou sbírku "Slavíci ve zlatě" navíc můžete umístit do tématického alba, které najdete v nabídce České mincovny.

Více informací

Zlatá uncová medaile Waldemar Matuška proof

...acute;nkou zajímavé osobnosti české kultury, ale také výjimečnou investiční příležitostí s velkým příslibem zhodnocení Vašich financí. Zkrášlete své sbírky originálním způsobem! V nabídce České mincovny také naleznete originální album pro uložení celé své sbírky "Slavíci ve zlatě".

Více informací

Zlatá půluncová medaile Waldemar Matuška proof číslováno

... reverzu medaile – je nadaný výtvarník MgA. Martin Dašek. Jestliže plánujete uložit své finance do atraktivního sběratelského unikátu, zlatá medaile Waldemar Matuška je správnou a originální volbou. Číslovaná emise je limitována pouhými sto kusy, rezervujte si svůj nový vzácný přírůstek včas! Uložit ho můžete do sběratelského alba.

Více informací

Zlatá mince Ferda a Hlemýžď proof

...erzní strana pak nese profil a jméno královny Alžběty II., rok emise 2019 a nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) – čili atributy ostrova Niue, který České mincovně propůjčuje zahraniční licenci k vydávání vlastních pamětních mincí. Kompletní pětidílnou minisérii si můžete uložit do sběratelského alba, které bylo součástí první Ferdovy mince.

Více informací

Stříbrná mince Zvířecí rekordmani - Vážka stand

...mětních mincí. Jsou jimi profil a jméno panovnice Alžběty II., nominální hodnota 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2019. Nedílnou součástí mince je výpravné balení. Najdete v něm fotografie a česko-anglický text, který popisuje rekordní vlastnosti vážek. Nezapomeňte, že mince z cyklu Zvířecí rekordmani si můžete ukládat do praktického sběratelského boxu.

Více informací

Zlatá uncová mince Osudové ženy - Kleopatra proof

...notě 50 DOLLARS (NZD), jménu a portrétu královny Alžběty II. a roku emise 2019 – tedy atributům ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k vydávání vlastních pamětních mincí. Cyklus Osudové ženy bude pokračovat i v roce 2020 – z dalekých končin se vrátí do Čech a připomene 200. výročí narození Boženy Němcové.

Více informací

Sada čtyř zlatých mincí Českoslovenští letci RAF - 68. noční stíhací peruť proof

...iacute; každé sady je dřevěná krabička (ozdobená tematickou rytinou noční stíhačky de Havilland Mosquito), která ukrývá dosud nejvýpravnější doprovodnou publikaci. Jednotlivé kapitoly navazují na výjevy vyobrazené na mincích, a to slovem i unikátními fotografiemi. Jako zdroje při tvorbě publikace posloužily autentické zážitky a archivy pamětníků.

Více informací

Stříbrná mince Vynálezy Leonarda da Vinci - Tank proof

...To vše je propojeno s atributy ostrova Niue, který je emitentem mince. Protože mince České mincovny vycházejí v této zahraniční licenci, nesou profil a jméno královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2019. Kompletní sbírku vynálezů Leonarda da Vinci si můžete uložit do tematické sběratelské krabičky, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Více informací

Zlatá mince Alchymisté - Bavor Rodovský z Hustířan proof

...e licenci k ražbě vlastních pamětních mincí –, ale také řadu alchymistických značek, kterým vévodí slunce. Nedílnou součástí mince je atraktivní balení, které je vyvedené ve stylu alchymistického zápisníku. Obsahuje průvodní text autora mince a také originální kresbu, která zachycuje Bavora Rodovského z Hustířan.

Více informací

Zlatá mince Čtyřlístek - Myšpulín proof

...;no a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu mince 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2019 –, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince. Nedílnou součástí Myšpulínovy mince je veselé sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní kolekci čtyř komiksových mincí s Myšpulínem, Pinďou, Fifinkou a Bobíkem.

Více informací

Zlatá půluncová mince E. A. Poe proof

...se averz ještě nezbytné atributy tohoto emitenta – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 25 DOLLARS a rok emise 2019. Zpracování reliéfu reflektuje Poeovu rozervanou duši. Nedílnou součástí mince, která vychází v limitovaném nákladu čítajícím 200 kusů, je obrázkový certifikát pravosti.

Více informací

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Vladimír Martinec proof

...ute;tu Samoa, a jejich averzní strana proto obsahuje nezbytné náležitosti tohoto emitenta – státní znak, portrét a jméno královny Alžběty II., nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST) a letopočet vydání 2019. Emisní náklad zlaté mince čítá pouhých 200 kusů. V nabídce České mincovny najdete také stylovou sběratelskou etuji v podobě puku.

Více informací

Stříbrná mince Legendy čs. hokeje - Vladimír Martinec proof

...ycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je stát Samoa, jejich averzní strana obsahuje jeho nezbytné atributy – státní znak, portrét a jméno královny Alžběty II., nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST) a letopočet vydání 2019. Nezapomeňte, že svou kolekci hokejových mincí si můžete uložit do speciální sběratelské etue v podobě puku.

Více informací

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Dominik Hašek proof

...a jejich averzní strana proto obsahuje nezbytné atributy tohoto emitenta – státní znak, portrét a jméno královny Alžběty II., nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST) a letopočet vydání 2019. Hokejová mince vychází v limitovaném nákladu čítajícím pouhých 200 kusů. Uložit si ji můžete do speciální sběratelské etue v podobě puku.

Více informací

Stříbrná mince Legendy čs. hokeje - Dominik Hašek proof

...ova“ dresu 39. Mince České mincovny vycházejí v licenci státu Samoa, a jejich averzní strana proto nese nezbytné náležitosti tohoto zahraničního emitenta – portrét a jméno panovnice Alžběty II., státní znak, letopočet emise 2019 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST). Nezapomeňte, že hokejovou minci si můžete uložit do speciální sběratelské etue v podobě puku.

Více informací

Zlatá mince Čtyřlístek - Pinďa proof

... náležitosti ostrova Niue, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince – jsou jimi profil a jméno královny Alžběty II., nominální hodnota mince 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2019. Nezapomeňte, že kompletní sbírku čtyř komiksových mincí si můžete uložit do veselého sběratelského alba, které bylo součástí Myšpulínovy mince.

Více informací

Stříbrná mince Bratislavský hrad proof

...RATISLAVSKÝ HRAD – BRATISLAVA CASTLE. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, averzní strana nese jeho nezbytné atributy – nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD), jméno a portrét královny Alžběty II. a rok emise 2019. Součástí mince je speciální balení plné fotografií bratislavské dominanty.

Více informací

Stříbrná mince UFO - vyhlídková věž proof

...z hladiny řeky doplněný opisem UFO BRATISLAVA. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, averzní strana nese jeho nezbytné atributy – nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD), jméno a portrét královny Alžběty II. a rok emise 2019. Mince je uložena do speciálního balení plného fotografií bratislavské dominanty.

Více informací

Stříbrná mince Géniové 19. stol. - T. A. Edison proof

...z 19. století. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzu jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2020. Čtveřici mincí věnovaných geniálním vynálezcům si můžete uložit do speciální sběratelské krabičky, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Více informací

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Milan Nový proof

...ny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je stát Samoa, jejich averzní strana obsahuje jeho nezbytné atributy – státní znak, portrét a jméno královny Alžběty II., nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST) a letopočet vydání 2020. Nezapomeňte, že svou kolekci hokejových mincí si můžete uložit do speciální sběratelské etue v podobě puku.

Více informací

Stříbrná mince Legendy čs. hokeje - Milan Nový proof

...ČESKÉHO HOKEJE. Mince České mincovny jsou vydávány v zahraniční licenci státu Samoa, a jejich averzní strana proto nese následující nezbytné atributy – portrét a jméno panovnice Alžběty II., státní znak, nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST) a rok emise 2020. Nezapomeňte, že hokejovou minci si můžete uložit do speciální sběratelské etue v podobě puku.

Více informací

Stříbrná mince Zvířecí rekordmani - Slon africký stand

...1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2020. Mince je zasazena do výpravného balení v podobě leporela. Najdete v něm fotografie a česko-anglický text, který popisuje rekordní vlastnosti slonů afrických. Nezapomeňte, že mince z cyklu Zvířecí rekordmani si můžete ukládat do praktického sběratelského boxu (design boxů určených pro první a druhý ročník cyklu se liší).

Více informací

Stříbrná mince Bohové světa - Zeus stand

...te;ch mincí. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, nese averz ještě jeho nezbytné atributy – nominální hodnotu 10 DOLLARS (NZD), jméno a portrét královny Alžběty II. a rok emise 2020. Velcí bohové světa jsou zvěčněni na velkých mincích – hmotnost každé čítá pět trojských uncí.

Více informací

Zlatá mince Čtyřlístek - Fifinka proof

...;dá nezbytné atributy ostrova Niue – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu mince 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2020 –, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince. Nezapomeňte, že součástí Myšpulínovy mince bylo sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní čtyřdílnou kolekci komiksových mincí.

Více informací

Zlatá čtvrtuncová mince Na vlnách - James Cook proof

...běty II., nominální hodnotu 10 DOLLARS (NZD) a letopočet vydání 2020. Kompozici averzu, který je společný všem mincím minisérie, dotváří ještě vyobrazení plachetnice coby symbolu zámořských objevů. Mince je uložena do atraktivního balení, které obsahuje původní kresby Michala Vitanovského a vyprávění o cestách kapitána Cooka.

Více informací

Podobné fráze: