Základní surovina používaná v cukrářství. Jedná se o sacharidové sladidlo získané hydrolýzou kukuřičného škrobu. Má podobu bezbarvého až lehce nažloutlého hustého roztoku s výraznou sladkou chutí, která je neutrální a tudíž neovlivňuje finální příchuť výrobku. Je to přirozeně bezlepkový obilný sirup.Použití kukuřičného sirupu: Jelikož má silnou antikrystalizační schopnost (zabraňuje cukru rekrystalizaci po jeho rozpuštění) nachází kukuřičný sirup v cukrářství široké uplatnění.   - krémy - získají... Celý popis

Koupit za 64 Kč

Popis

Základní surovina používaná v cukrářství. Jedná se o sacharidové sladidlo získané hydrolýzou kukuřičného škrobu. Má podobu bezbarvého až lehce nažloutlého hustého roztoku s výraznou sladkou chutí, která je neutrální a tudíž neovlivňuje finální příchuť výrobku. Je to přirozeně bezlepkový obilný sirup.Použití kukuřičného sirupu:
Jelikož má silnou antikrystalizační schopnost (zabraňuje cukru rekrystalizaci po jeho rozpuštění) nachází kukuřičný sirup v cukrářství široké uplatnění.
 
- krémy - získají lepší konzistenci, jsou vláčnější a pomaleji vysychají
- mléčné a čokoládové potahovací a modelovací hmoty - zabraňuje jejich vysychání a zajišťuje elasticitu
- zmrzliny - zvyšuje nášleh a zlepšuje texturu
- karamel - zabraňuje rekrystalizaci cukrů
- bonbony a karamely - udržuje hladkou texturu
- pečivo, želé bonbony, fondány a čokoládové náplně - zadržuje vlhkost a v závislosti na jejím množství reguluje např. u bonbonů jejich konzistenci od měkké a žvýkavé až po tvrdou a křehkou
- trvanlivost - zadržováním vlhkosti ji zvyšuje
 
Výroba slaného karamelu:

220 g smetany na šlehání 35%
90 g kukuřičného sirupu
120 g krupicového cukru
8 g soli
100 g másla
 
Smetanu přivedeme k varu. Cukr, kukuřičný sirup a sůl utavíme na karamel. Pak přidáme máslo a mícháme do rozpuštění. Přilijeme smetanu a krátce provaříme. Necháme vychladit v lednici kontaktně přikryté potravinářskou fólií.
 
Skladujte v suchu a při teplotě do 25°.
Složení: 100% kukuřičný sirup EAN: 2025000000681
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Dortis