Kde jsem:  Katalog  >  Knihy a filmy  >  Hudba  >  Čechomor Písně z hradů a zámků

Čechomor Písně z hradů a zámků

Načítám galerii...
Předchozí
Další
Specifikace položky Písně z hradů a zámků   * Interpret: Čechomor     * V prodeji od: 2010  * Typ média: CD  * Label: Supraphon      * Nosič: CD  * Vydáno: 26  března  2010 Popis titulu Písně z hradů a zámků Ty nejpěknější Čechomorské písně z našich hradů a zámků! Znovu nalezené písničky z českých, moravských a slezských hradů i zámků. Jak už to Čechomor um...

Doporučujeme

Všechny nabídky pro Čechomor Písně z hradů a zámků

Popis Čechomor Písně z hradů a zámků

Specifikace položky Písně z hradů a zámků
 
* Interpret: Čechomor
 
 
* V prodeji od: 2010 
* Typ média: CD 
* Label: Supraphon 
 
 
* Nosič: CD 
* Vydáno: 26 
března 
2010
Popis titulu Písně z hradů a zámků
Ty nejpěknější Čechomorské písně z našich hradů a zámků!
Znovu nalezené písničky z českých, moravských a slezských hradů i zámků.
Jak už to Čechomor umí, folklórní předlohy dostaly pestrý kabát v podobě nových aranží, úprav či propojení lidové i právě napsané části skladeb a textů. Tento hudební projekt jde ve stopách úspěšné kombinace mluveného slova a muziky, na dané téma Supraphonem v letech 2008 a 2009 vydané jako trilogie Pověsti.
Na tomto CD dostáváte k dispozici celkem více než dvacet písniček. Devatenáct z nich pochází právě z oné trilogie jako jasný důkaz schopnosti obstát čistě hudebním způsobem. Je to přitažlivá směs nálad, melodií, hlasů a nástrojů, od dud po cimbál, od žertovných songů po dramata o oběšených pastýřích a od rockově zkreslených kytar po nejčistší tóny houslí a nejjasnější dívčí hlasy. Jako bonus tu najdete další typickou (a televizní reklamou proslavenou) písničku Poďme chaso…, a také speciální rádiový remix Hadí korunka. Duet s Terezou Švecovou proměnil producent Michal Dvořák (Lucie, Vivaldianno) v synteticky tanečně tepající skladbu.
Mezi hostujícími zpěváky a muzikanty nechybí výtečná Ewa Farna či Cimbálová muzika Martina Hrbáče, nejpodstatnější je však docela jistě hraní a zpívání Františka Černého, Karla Holase a celého Čechomoru!
 

Obsah titulu Písně z hradů a zámků
* 01. 
 Kočičí bál:
* 02. 
 Střevíčky z těsta:
* 03. 
 Vinný sklep:
* 04. 
 Dívčí kámen:
* 05. 
 Hadí korunka:
* 06. 
 Tři havraní muži:
* 07. 
 Kacafírek:
* 08. 
 Komteska Muzik...

Parametry Čechomor Písně z hradů a zámků

Žánr World
Rok vydání 2010
Nosič CD

Podobné produkty

Podobné fráze: