Bílé suché víno. Odrůda: RieslingRegion: Dolní Rakousko, Wachau Původ a Terroir Rossatz se nachází na jižním břehu Dunaje. Podnebí a půdu charakterizují proudy studeného vzduchu z lesa Dunkelsteiner. Terroir se vyznačuje rozmanitým para rulovým komplexem a chladnými větry spolu s velkými rozdíly mezi denními a nočními teplotami. Vína Rossatz jsou komplexní a velmi elegantní. Odrůda Riesling je odrůda s vynikající mezinárodní pověstí. Podíl Rieslingu na celkové produkci v Rakousku činí něco málo... Celý popis

Koupit za 250 Kč

Nabídky pro Domäne Wachau Riesling Federspiel Rossatz 0,75 l

Popis

Bílé suché víno.
Odrůda: RieslingRegion: Dolní Rakousko, Wachau
Původ a Terroir
Rossatz se nachází na jižním břehu Dunaje. Podnebí a půdu charakterizují proudy studeného vzduchu z lesa Dunkelsteiner. Terroir se vyznačuje rozmanitým para rulovým komplexem a chladnými větry spolu s velkými rozdíly mezi denními a nočními teplotami. Vína Rossatz jsou komplexní a velmi elegantní.
Odrůda
Riesling je odrůda s vynikající mezinárodní pověstí. Podíl Rieslingu na celkové produkci v Rakousku činí něco málo přes 3% - u Domäne Wachau je tento podíl téměř 20%. Riesling z Wachau přesvědčí zvláštní elegancí, jemností a strukturou.
Klasifikace
Vína Federspiel mají maximální obsah alkoholu 12,5%. Jméno Federspiel je odvozeno od sokolnictví, které bylo ve středověku velmi populární volnočasovou aktivitou šlechty. Sokol představuje pozoruhodnou eleganci těchto suchých bílých vín.
Vinifikace
Hrozny pro Riesling Federspiel Rossatz byly pečlivě ručně sbírány v polovině října. Průměrný výnos byl 6 000 kg na hektar. Fermentace s řízenou teplotou v nádržích z nerezové oceli. Víno před plněním dále v nerezové oceli zrálo.
Degustační poznámky
Jasně čirá žlutá se zelenými odstíny; na nose vícevrstvé s intenzivním aroma nektarinky. Typicky aromatické jako správný Riesling. Intenzivní ovocné aroma navazuje na chuť, která je bohatá a šťavnatá a meruňková. Struktura je elegantní s jemnou minerálností a kouřovým charakter, který je vyvážený díky kyselosti a pikantní ovocitosti.
Podávejte dobře vychlazené asi na 9 ° C. Lahodné, sofistikované víno k jídlu. Perfektně doprovází lehká rybí jídla, polévky, drůbež, prosciutto, saláty a různé zeleninové pokrmy. Pijte mladé nebo 2-3 roky po nalahvování.
 
Zobrazit více