Bílé suché víno. Odrůda: Grüner VeltlinerRegion: Dolní Rakousko, Wachau Původ a Terroir Rossatz se nachází na jižním břehu Dunaje. Podnebí a půdu charakterizují proudy studeného vzduchu z lesa Dunkelsteiner. Terroir se vyznačuje rozmanitým para rulovým komplexem a chladnými větry spolu s velkými rozdíly mezi denními a nočními teplotami. Vína Rossatz jsou komplexní a velmi elegantní. Odrůda Grüner Veltliner je odvozený z tramínu a velmi dobře se mu daří na mnoha druzích půdy. Poskytuje dobré výsledky... Celý popis

Koupit za 250 Kč

Nabídky pro Domäne Wachau Grüner Veltliner Federspiel Rossatz 0,75 l

Popis

Bílé suché víno.
Odrůda: Grüner VeltlinerRegion: Dolní Rakousko, Wachau
Původ a Terroir
Rossatz se nachází na jižním břehu Dunaje. Podnebí a půdu charakterizují proudy studeného vzduchu z lesa Dunkelsteiner. Terroir se vyznačuje rozmanitým para rulovým komplexem a chladnými větry spolu s velkými rozdíly mezi denními a nočními teplotami. Vína Rossatz jsou komplexní a velmi elegantní.
Odrůda
Grüner Veltliner je odvozený z tramínu a velmi dobře se mu daří na mnoha druzích půdy. Poskytuje dobré výsledky jak na horninách, tak na hlubokých sprašových půdách. Odrůda může produkovat poměrně vysoké výnosy, pečlivé ošetření ve vinici je zásadní.
Klasifikace
Vína Federspiel mají maximální obsah alkoholu 12,5%. Jméno Federspiel je odvozeno od sokolnictví, které bylo ve středověku velmi populární volnočasovou aktivitou šlechty. Sokol představuje pozoruhodnou eleganci těchto suchých bílých vín.
Vinifikace
Hrozny pro Grüner Veltliner Federspiel jsou pečlivě ručně sbírány v polovině září. Průměrný výnos je 6 500 kg na hektar. Náš moderní systém umožňuje vybrat pouze 100% zdravé hrozny. Proces vinifikace definuje krátká macerace, jemné lisování, sedimentace přes noc a fermentace s řízenou teplotou v nerezové oceli. Před plněním víno zrálo několik týdnů na jemných kalech.
Degustační poznámky
Toto víno je jasně žluté s mladistvými zelenkavými odlesky. Má výrazné aroma kdoule a bílého pepře, náznaky jablek a jemné tóny sušených bylin a tropického ovoce. Tělo je střední, s osvěžující kyselinkou, krásně vyvážené šťavnatým, ale kořeněným závěrem. Toto je vynikající a klasický příklad odrůdy Grüner Veltliner z Wachau.
Víno je ovocité a pikantní. Ideální pro různé společenské příležitosti. Podávejte dobře vychlazené, přibližně na 9 °C. Víno dokonale doprovází drůbež, salát, předkrmy, polévky a bílá masa. Pijte během prvních tří let po plnění do lahví pro maximální svěžest.
 
Zobrazit více