Jediný litinový  prohořívací kotel   ve 4 emisní třídě v ČR. Poslední možnost ještě koupit kotle 4 emisní třídy bez ekodesingu z doprodeje!!!! Nový model a  řádně vyzkoušenou klasiku  litinového kotle  Czech Therm Termocast plus . Jsou to spolehlivé litinové kotle na spalování dřeva (uhlí). Kotel  je robustní s velkou spalovací  komorou, což přispívá ke komfortu uživatele při spalovaní dřeva. Vnitřní průduchy pro odvod spalin jsou unikátního systému a šetří palivo,  zvyšují účinnost a výkon kotle.... Celý popis

Koupit za 50 790 Kč

Popis

Jediný litinový  prohořívací kotel   ve 4 emisní třídě v ČR.
Poslední možnost ještě koupit kotle 4 emisní třídy bez ekodesingu z doprodeje!!!!
Nový model a  řádně vyzkoušenou klasiku  litinového kotle  Czech Therm Termocast plus . Jsou to spolehlivé litinové kotle na spalování dřeva (uhlí). Kotel  je robustní s velkou spalovací  komorou, což přispívá ke komfortu uživatele při spalovaní dřeva. Vnitřní průduchy pro odvod spalin jsou unikátního systému a šetří palivo,  zvyšují účinnost a výkon kotle. Kotle jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů, které zajišťují jejich dlohodobou životnost. Použítá litina je GJL 200 a odlévání je tlakovou metodou.
Součásí dodávky kotle je ventilátor a regulace na kotli.
Regulace řídí otáčky ventilátoru a spíná oběhové čerpadlo v topném systému.
Prrovoz ventilátoru lze natavit ručně do ruznýh otáček , nebo do automatického provozu.Regulace automaticky snižuje otáčky ventilátoru dle požadované teploty na kotli.Také vyhodnocuje jestli je  kotle v provozu.Jestliže po 45min nevyhodnotí nárust teploty nad 40°C je odstaven z provozu ventilátor i oběhové čerpadlo.Tím je zajištěna uspora lektrické energie v případě že regulaci zapomene vypnout ručne.

Teplota vody je ovládaná ventilátorem pro spalovaný vzduch, který reguluje přístup kyslíku do spalovací komory. Teplotu vody je možné sledovat na regulaci na displeji. Kotel je možné napojit na otevřené i uzavřené  topné systémy s možností instalace dochlazovací smyčky. V   předních dveřích je speciální 20mm silná izolace odlitá  z odolného keramického vlákna na minimalizaci  tepelných ztrát. Kotel má rošt s vodou.
Kotel  vyniká velkými přikládacími dvířky a prostornou  komorou ohniště, čím vzniká možnost vložení větší dávky paliva a  s tím spojená delší doba hoření.
Díky přestupným komorám má kotel vysokou účinnost a efektivní předávaní  tepla - průměrná  účinnost kotle  je vyšší než  82%, jak to vyžadují  dnešní standardy.
Těleso kotle je izolované 50mm silnou fóli ze skelné vaty s odrazovou hliníkovou folií.
Chladící smyčka  proti přetopení kotle  - možnost instalace  originální měděné smyčky proti přetopení  v  případě  nadměrné  akumulace tepla v kotli. Bezpečnostní ventil aktivuje chladicí  systém při vysokých teplotách vody.Povinný bezpečnostní prvek při použití oběhového čerpadla.
Chladíci smyčka  kotle není   součástí  balení, musí se doobjednat samostatně 4435Kč včetně DPH

 
Technické parametry kotle:
- 82,9 % účinnost

- trojitá cirkulace teplého vzduchu uvnitř  kotle
Výkon :  4 emisní třída dřevo 26kW, (3emisní třída uhlí 32 kW)
Váha : 222 kg
Objem vody: 28 l
Max. teplota:  95 oC
Max. tlak:  3 bar
Výška:  950 mm
Šířka:  700 mm
Hloubka:  615 mm
Max. délka polena : 350 mmm
Průměr kouřovodu : 160 mm
Připojení: 6/4"
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Czechtherm
Hmotnost 245 kg
Způsob vytápění na tuhá paliva
Výkon 26 kW
Emisní třída 4
Materiál litinové
Na pelety ne
Na dřevo ano
Na uhlí ano
Automatické ano
Se zásobníkem paliva ne
S pojistným ventilem ano
Instalace stacionární
Se zásobníkem teplé vody ne
Obsah palivové násypky 42 dm3
Výška 950 mm
Šířka 700 mm
Hloubka 615 mm
Průměr kouřovodu 160 mm
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty