Už jste někdy měli možnost porovnat stejné víno ze stejných vinic akorát v rozdílných ročnících? Vinařství Chateau Cazeneuve leží u hory Pic sant Loup v oblasti Languedoc ve Francii. Vinná réva v náročných podmínkách musí vydávat daleko víc síly a energii pro svůj růst a zdravé hrozny. Díky náročnosti terroiru a celkovému podnebi v Languedoku réva produkuje hodně plná a extraktivní vína, která mají dlouhý potenciál a sílu.  Pro milovníky francouzských plných vín zahrajou tato vína skvělý zážitek!... Celý popis

Koupit za 1 990 Kč

Nabídky pro Chateau de Cazeneuve červených francouzských vín ročníku 2005 2006 2013 0,75 l (kazeta)

Popis

Už jste někdy měli možnost porovnat stejné víno ze stejných vinic akorát v rozdílných ročnících?

Vinařství Chateau Cazeneuve leží u hory Pic sant Loup v oblasti Languedoc ve Francii.

Vinná réva v náročných podmínkách musí vydávat daleko víc síly a energii pro svůj růst a zdravé hrozny. Díky náročnosti terroiru a celkovému podnebi v Languedoku réva produkuje hodně plná a extraktivní vína, která mají dlouhý potenciál a sílu. 

Pro milovníky francouzských plných vín zahrajou tato vína skvělý zážitek!

Ročník 2005 - celkově ve Francii to byl jeden z velkých ročníků na který vinaři rádi pamatují a budou vzpomínat. Díky přiznivému teplému podzimu a dostatkem vody vína dosahují plné zralosti. Toto cuvée je výbušné a komplexní s tóny ostružin, třešní a živočišnost. Víno má stále před sebou dlouhou trať, ale již teď nabídne velkou parádu.

Ročník 2006 - Celkově moc povedený rok, který mimo svou sílu a pevnost se pyšní i elegancí a jemností v závěru. V tomto roce Andre Lenhart vypráví příběh o náročnosti zachování zdravého hroznu. Všechno se povede a víno dnes nabízí nezapomenutelný zážitek.

Ročník 2013 - Le roc des Mates

Toto Cuvée pochází z nejstarší vinice (Syrah), bohaté na hlinité a vápencové suti. 

Velmi zkoncentrované cuvée s tóny čokolády, třešní a kůže je známé svojí komplexností a jemností v závěru.

Ruční sklizeň, tradiční proces výroby dělá toto bio víno geniálním a dlouhověkým.

Víno zraje 2 roky v sudech, z toho 25 % tvoří nové sudy.

80 % Syrah, 15 % Grenache, 5 % Cinsault

 
Zobrazit více