Detailní popis produktu Litinový smaltovaný pekáč je pekáč vyrobený z litiny a pokrytý vrstvou smaltu. Tento typ pekáče se často používá pro pečení různých druhů jídel, jako jsou například pečené maso, zelenina, pečivo a dezerty. Litina jako materiál je velmi vhodná pro pekáče, protože dokáže udržet vysokou teplotu po dlouhou dobu a rovnoměrně rozvádí teplo po celé ploše. Smaltová vrstva zase zajišťuje, že jídlo se nelepí a snadno se čistí. Je důležité si uvědomit, že litinové smaltované pekáče... Celý popis

Koupit za 3 790 Kč

Popis

Detailní popis produktu
Litinový smaltovaný pekáč je pekáč vyrobený z litiny a pokrytý vrstvou smaltu. Tento typ pekáče se často používá pro pečení různých druhů jídel, jako jsou například pečené maso, zelenina, pečivo a dezerty. Litina jako materiál je velmi vhodná pro pekáče, protože dokáže udržet vysokou teplotu po dlouhou dobu a rovnoměrně rozvádí teplo po celé ploše. Smaltová vrstva zase zajišťuje, že jídlo se nelepí a snadno se čistí. Je důležité si uvědomit, že litinové smaltované pekáče mohou být těžké a náchylné k prasknutí, pokud se nevyužívají správně. Proto je dobré je opatrně manipulovat a nepoužívat k rychlému ohřevu nebo vystavení velmi vysokým teplotám. Při používání litinového smaltovaného pekáče je také vhodné používat vhodné rukavice a nástroje pro manipulaci s horkým nádobím.
Výhody
Litinové a smaltované pekáče mají oba své výhody a nevýhody, takže volba mezi nimi závisí na konkrétních potřebách a preferencích uživatele. Jednou z hlavních výhod smaltovaného pekáče oproti litinovému je snadnější údržba. Smaltová vrstva je hladká a nelepí se, takže se pekáč snadno čistí a je odolnější proti oděrkám a poškrábání. Litinové pekáče na druhé straně mají tendenci se s časem opotřebovat a mohou vyžadovat speciální čisticí postupy a přípravky. Další výhodou smaltovaného pekáče je, že neoxiduje, takže se nemusí obvykle sezónně olejovat a udržovat. Na rozdíl od litinových pekáčů také nevyžadují předehřívání, což je výhodné i pro rychlé přípravy.
Celkově vzato, smaltované pekáče jsou snadněji udržovatelné a vhodné pro rychlé přípravy a jsou vhodné pro pečení jídel, která vyžadují vysokou teplotu.

Kuřecí roládky se smetanovými bramborami

Suroviny: (4 - 6 porcí) 

6 ks větších kuřecích prsou
3 plátky normálního eidamu + 3 uzeného
6 plátků šunky (kuřecí/vepřová)
jarní cibulka
400 - 500 g zeleninové směsi (mrkev, hrášek, kukuřice)
potravinový provázek

1,5 kg brambor (ideálně typu B)
smetana 33%
jarní cibulka
bylinky a koření na ochucení (medvědí česnek, petržel, česnek, cibule, pažitka, pepř a sůl)

Postup:

Troubu nastavíme na horkovzduch a 190°C.
Jarní cibulku omyjeme a pokrájíme. Do roládky na kousky o ca. 10 cm a do brambor na kolečka.
Kuřecí prsa očistíme, uprostřed prokrojíme na plát, osolíme. opepříme a jemně naklepeme. 
Na každý plátek položíme plátek šunky, půl plátku uzeného a půl plátku normálního eidamu. Přidáme pár kousků jarní cibulky. Zarolujeme a ovážeme provázkem do malé rolády. 
Brambory oloupeme a nakrájíme na ca. 4mm plátky. Klademe do pečící formy, přidáme koření. jarní cibulku, smetanu a vše promícháme. 
Kuřecí roládky necháme zatáhnout na másle na plotně v pekáči. Přidáme (mraženou) zeleninu a 5 minut promícháváme. Podlijeme vodou a dáme společně s bramborami do trouby. Brambory je dobré ze začátku přikrýt víkem či alobalem. 
Pečeme cca 45 minut, dokud nebudou brambory i maso měkké. Na posledních 5 - 10 minut použijeme gril. Poté vše vyndáme, roládky zbavíme provázku, zeleninu s výpekem rozmixujeme a můžeme podávat.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Českýsmalt