Kde jsem:  Katalog  >  Vyhledávání

Rulandske sede

Nalezeno:    328 produktů

Rulandské šedé, Krist

Základní informace: * Objem: 750 ml * Odrůda: Rulandské šedé * Obsah alkoholu: 11,5 % * Kód: 859407139030

Více informací
od 88 Kč
Koupit nejlevněji

Víno Rakvice Rulandské šedé

Celkový dojem: Líbivé Rulandské šedé, které potěší.Vůně: Středně intenzivní, s tóny přezrálého ovoce.Chuť: Sladší, lehce ovocná, s nádechem sušeného ovoce.Ochutnali jsme: V červnu 2016.

Rulandské šedé - 2012

Oldřich Drápal je známý především svými slámovými víny a toto Rulandské šedé je jeho první klasické víno, které vyrobil do obchodní sítě. Víno je ve výběru z hroznů, velice příjemné a vyzrálé. Je to víno na dlouhé pití.

Rulandské šedé - 2015

Rulandské šedé z Gotbergu je příjemně harmonické víno, které se vyznačuje barvou bílého zlata a ovocnou vůní s medovými tóny. Chuť je plná, hebká s vysokým extraktem. Je to ideální víno k archivaci, jehož vlastnosti se ležením na lahvi ještě zvýrazní Slovo sklepmistra: Pikantní kyselinka, která je přítomná v dostatečném množství, přeje zrání na lahvi. Tím se zvýrazní i typická odrůdová vůně a chuť. Naše Rulandské šedé je vínem, které je vhodné před podáváním otevřít a nechat nadechnout, aby se...

Vinařství Vinselekt Rulandské šedé

Celkový dojem: Rulandské šedé s pikantní chutí a výraznou kyselinkou, která je pro vína z ročníku 2013 typická.Vůně: Výrazná intenzivní odrůdová vůně, chlebová, sladká.Chuť: Výrazně svěží, lehce nazrálá, s kyselinkou typickou pro ročník 2013 a příjemným zbytkovým cukrem. Ochutnali jsme: V dubnu 2016. Zlatá medaile - Národní Salon vín 2017

Vinařství Maňák Rulandské šedé

Celkový dojem: Rulandské šedé výborné kvality. Ideální pro ctitele sladších bílých vín.Vůně: Nízká intenzita, výrazně sladká, citrusová.Chuť: Výrazně sladká chuť připomínající citrusy a kompotovou šťávu. V dochuti je patrná mírná kyselina.Ochutnali jsme: V květnu 2016.

Vinařství Maňák Rulandské šedé

Celkový dojem: Silné výběrové víno s mladším projevem. Má výborné předpoklady dalšího zrání.Vůně: Středně intenzivní, silná, vyzrálá. Připomíná pražené ořechy, zralé žluté ovoce a citrusy.Chuť: Hřejivá, s lehkou kořenitostí, ovocnou vyzrálostí a středně dlouhou dochutí. Toto výborně připravené Rulandské šedé zaujme grepovou hořkostí, nádechem citrusů a tóny letních jablek.Ochutnali jsme: V březnu 2017.

Vinný mošt Rulandské šedé

Náš mošt má typický odrůdový charakter. Rulandské šedé, původním názvem Pinot gris, vyznačuje se krásnou zlatožlutou barvou a bohatou vůní. Šťáva je vyrobena z pečlivě vybraných a šetrně zpracovaných hroznů. Lisována ihned po sběru, aby byla zachována chuť a aroma čerstvého ovoce.

Rulandské šedé - 2013

Od vín „Rulandy šedé“ se očekává plnost, hebkost, vysoký extrakt, pomerančové tóny ve vůni spojené s dojmy medovosti a mírnější chlebnatosti. Vína Rulandského šedého doprovázejí nejčastěji hutná a kořeněná jídla nebo rybí speciality, těžší úpravy drůbeže či hustší polévky. Sladké výběry jsou vhodné k dezertům.

Vinařství Fridrich Rulandské šedé

Celkový dojem: Harmonické víno, vhodné do gastronomie.Vůně: Středně intenzivní. Zaujme Vás sladší vůně květů.Chuť: Ovocně vyzrálá, odrůdová, sladěná.Ochutnali jsme: V květnu 2016. Stříbrná medaile - Mikulovské vinné trhy 2016

Vinařství Mikrosvín Rulandské šedé

Celkový dojem: Elegantní a dobře připravené víno s vyváženým poměrem cukru a kyselin.Vůně: Intenzivní, líbivá, ovocně vyzrálá, s nádechem citrusů a tropického ovoce.Chuť: Sladší, plnější, s tóny tropického ovoce.Ochutnali jsme: V říjnu 2016.

Vinařství Kolby Rulandské šedé

Celkový dojem: Osobité a vyvážené víno, které je radost pít.Vůně: Intenzivní, bohatá, minerální. Aroma připomíná přezrálé žluté ovoce.Chuť: Nasládlá, plná, silná, s ovocnou svěžestí. Bohatá chuť přezrálého žlutého melounu dává vínu nezaměnitelný ráz.Ochutnali jsme: V červnu 2016. Zlatá medaile - AWC Vienna 2016

Vinný dům Rulandské šedé

Celkový dojem: Svěží a dobře pitelné víno, které je vhodné nejen ke slavnostním příležitostem. Vůně: Bohatá, s nádechem ovoce. Chuť: Ovocná, s tóny žlutého ovoce a jemnou kyselinkou. Ochutnali jsme: V červnu 2016.

Vinařství Kosík Rulandské šedé

Celkový dojem: Polosuché víno s ovocnými tóny a středně dlouhou dochutí. Vůně: Středně intenzivní, lehce chlebnatá. Najdeme zde tóny medu a sladké hrušky. Chuť: Sladší, medová, kořenitá, s příjemnou ovocnou kyselinkou. Ochutnali jsme: V listopadu 2016.

Vinařství Baloun Rulandské šedé

Celkový dojem: Ovocnější Rulanda s nazrálou vůní i chutí. Vůně: Středně intenzivní, nazrálá, s tóny medu, kandovaného a zralého žlutého ovoce.Chuť: Šťavnatá, s lehkým zbytkovým cukrem. Osloví vás tóny zralého žlutého ovoce, kandované pomerančové kůry a mírnou hořčinou v závěru. Ochutnali jsme: V březnu 2017.

Víno Rakvice Rulandské šedé

Celkový dojem: Velmi doporučujeme toto silné víno s příjemně nazrálou a lehce botrytickou chutí.Vůně: Lehce botrytická, s jemnou ovocností a chlebovými tóny. Připomíná světlý med a peckové ovoce.Chuť: Středně plná, silná, výrazně nasládlá až lehce medová, s jemnou kyselinkou, nádechem rozinek a delší dochutí.Ochutnali jsme: V dubnu 2017.

Vinařství Moravíno Rulandské šedé

Celkový dojem: Silné víno s vyšším alkoholem, který ve spojení s kyselinou a vyzrálou chutí může zrát dalších pár let.Vůně: Středně intenzivní až intenzivní, příjemná, nazrálá, s lehkou kořenitostí. Tóny žlutého přezrálého ovoce, hrušek, rynglí, citrusů jsou zde převládající.Chuť: Silná až hřejivá, kořenitá, s výraznější kyselinou. Chuť přezrálého žlutého ovoce výborně doplňuje nazrálost s počínajícími medovými tóny.Ochutnali jsme: V květnu 2017....

Vinařství Vajbar Rulandské šedé

Celkový dojem: Mladé víno s příjemnou ovocnou chutí.Vůně: Středně intenzivní, ovocná, s tóny meruněk a nádechem zelených bylinek.Chuť: Středně plná, svěží, ovocná, s příjemnou kyselinkou. Připomíná nektarinky, broskve a citrusy.Ochutnali jsme: V březnu 2017.

Rulandské šedé - 2015

světle zlatá barva s vůní sladkého ovoce a harmonickou chutí s tony sušených meruněk a žlutého melounu sklizeň 25. září 2015 s cukernatostí moštu 23,5

Rulandské šedé Floriánek - 2015

Vůně je plná s tóny přezrálého ovoce, převážně rozinek. Chuť je lahodná a určitě přivítáte harmonii jemného zbytkového cukru a svěží kyseliny. Můžete podávat například k vepřovému masu nebo sýrové míse.

Rulandské šedé VYPRODÁNO - 2013

Harmonické víno jiskrné zelenkavé barvy se zlatavými odlesky, v jehož vůni odhalíte nasládlé ovocné tóny, med a pomerančovou kůru. Chuť, v níž je cukr dokonale sladěný s kyselinkou, je pro tuto odrůdu typická: plná a extraktivní, se stopami medu, ovoce, kouře a jemného koření voňavých letních strání. Možná vám tohle svěží a vyvážené víno bude chutnat samotné, ale pokud je chcete kombinovat s jídly, vyzkoušejte třeba jemnou paštiku z husích jater, telecí na grilu, ryby, korýše nebo drůbež. K arc...

Vinařství Kolby Rulandské šedé

Celkový dojem: Silné výběrové víno s vyzrálou ovocnou chutí.Vůně: Středně intenzivní, vyzrálá, osobitá. Připomíná sladké hrozny, zralé žluté ovoce, ryngle a letní jablka.Chuť: Silná až hřejivá, měkká po batonáži. Vyzrále ovocná Rulanda s vyváženým poměrem cukru a kyseliny.Ochutnali jsme: V červenci 2017.

Vinařství Vinselekt Rulandské šedé

Celkový dojem: Víno s ovocným a příjemně kořenitým charakterem, které působí svěžím dojmem. Vhodné podávat k poloměkkým a polotvrdým sýrům i studeným uzeninám.Vůně: Méně intenizvní, s lehkou ovocností, kořenitostí a jemnou chlebovinou.Chuť: Vyrovnaná, se svěží ovocností a kořenitostí.Ochutnali jsme: V březnu 2017.

Vinařství Mikrosvín Rulandské šedé

Celkový dojem: Bohaté víno s příjemně nasládlou chutí, ale současně dostatečně kořenitou a svěží dochutí. Vhodné pro samostatné pití.Vůně: Středně intenzivní, minerální, s tóny zralého žlutého ovoce, citrusů a medu.Chuť: Plná, bohatá, silná, lehce botrytická, s příjemnou mineralitou, kořenitostí a příjemně sladkou dochutí. Chuť krásně kopíruje vjem z vůně. Jsou zde patrny přezrálé sladké citrusy, nektarinky a med.Ochutnali jsme: V březnu 2017....

Vinařství Vinofol Rulandské šedé

Celkový dojem: Výraznější zbytkový cukr doplňuje svěží ovocnost a kořenitost harmonické chuti. Doporučujeme podávat k paštikám a dušeným masům s kořenovou zeleninou.Vůně: Středně intenzivní, příjemná, vyzrálá, s lehkou kořenitostí a medovou ovocností.Chuť: Středně plná, sladší, kořenitá, s dostatečnou kyselinkou. Připomíná citrusy, mandarinky a pomeranče.Ochutnali jsme: V březnu 2017.

Vinařství Leoš Horák Rulandské šedé

Celkový dojem: Osobité a zajímavé víno silnějšího projevu. Doporučujeme podávat k pečenému vepřovému masu, tvrdým a polotvrdým sýrům. Vůně: Středně intenzivní, osobitá, se stopou ušlechtilého aromatického dřeva a po batonáži. Připomíná zelený čaj, jasmín, luční bylinky i jádrové ovoce.Chuť: Bohatě ovocná, měkká po batonáži. Toto jemně nasládlé Rulandské šedé zaujme svěží kyselinkou a vanilkovými tóny.Ochutnali jsme: V březnu 2017.

Gotberg Rulandské šedé pozdní sběr

Harmonické a plné víno, ve kterém se snoubí jedinečná odrůdová vůně s tóny vanilky. Víno pro Vás zrálo v nových a dvouletých barrique sudech. V chuti se plně rozvine přírodní ovocný charakter této oblíbené odrůdy. Rulandské šedé charakterizuje výraznější žlutá barva a barrique způsob zpracování její intenzitu ještě podtrhuje. Dle hodnocení sklepmistra je patrná vůně propečený toast namazaného máslem, který následně plynule přechází ve vůni vanilky a v závěru ho doplní jemná vůně dubového dřeva...

Rulandské šedé 2014 kabinet, Mádl

Země: Morava Oblast: Velké Bílovice Odrůda: Rulandské šedé Druh: Suché ...

Vinné sklepy Maršovice Rulandské šedé

Celkový dojem: Mimořádné víno s expresivním výrazem vybočující z kategorie výběr z hroznů. Vhodné ke slavnostním příležitostem. S potenciálem dalšího zrání v láhvi. Vůně: Přitažlivá, s bortrytickými tóny a nádechem pomerančové kůry. Chuť: Plná, bohatá, komplexní, s minerální slaností. Zaujme vás dochutí po kandovaném ovoci. Ochutnali jsme: V listopadu 2016.

Vinné sklepy Maršovice Rulandské šedé

Celkový dojem: Velmi dobré a harmonické víno ve vůni i chuti . Vůně: Jemná, elegantní. Zaujme vás tóny pomerančové a grepové kůry. Chuť: Bohatá, minerální. Připomíná citrusy a med. Ochutnali jsme: V listopadu 2016.

Vinařství Petr Skoupil Rulandské šedé

Celkový dojem: Příjemné a nazrálé víno s živou kyselinkou a bohatou vůní. Vhodné k polotvrdým sýrům a bílému masu. Vůně: Intenzivní, nazrálá, chlebnatá, s tóny zralých ringlí a žlutého ovoce. Chuť: Silná, plná, s příjemnou kořenitostí. Nazrálá a současně svěže ovocná chuť působí velmi líbivě. Ochutnali jsme: V lednu 2017.

Vinařství Špalek Rulandské šedé BIO

Celkový dojem: Příjemné víno s harmonickou vůní i chutí. Doporučujeme podávat k tučnějším polotvrdým sýrům, těstovinám a bílému masu.Vůně: Jemná, mladá, bez výraznějších odrůdových znaků. Připomíná zelená jablka.Chuť: Středně plná, silná, svěží, s delší dochutí. Lehká mineralita, kořenitost a ovocná nazrálost jsou v harmonii.Ochutnali jsme: V dubnu 2017.

Rulandské šedé - Velký Sonberk - 2010

jemně medové a plné květinových tónů na vůni, v chuti mladé, ale lehčí a pitelné, Snoubí se s krémovými polévkami, úpravami mas s omáčkami a se složitými výraznými jídly, zejména české a francouzské kuchyně. Vhodné k dekantaci a k archivaci na 5 let.

Rulandské šedé Vinium Palaviense - 2011

Víno žlutozlaté barvy s jemnou vůní bananů a přezrálého ananasu. V chuti objevujeme hramonii hrozinek, tymiánu a dalšího exotického koření. Dochuť je šťavnatá, se svěží kyselinou, kterou skvěle doplňuje originální mineralita.

Archivní víno - Rulandské šedé - 1998

Víno prodáváme s certifikátem platnosti a v dřevěné kazetě.

Rulandské šedé - Austerlitz 2005 - 2005

Slámové víno vyrobené vinařem pro projekt Austerlitz v omezené edici věnované 200. výročí bitvy Tří Císařů u Slavkova. Vyzrálé víno s příjemným buketem a jemnou dochutí. Jemné medové tóny a příchuť sušeného hrozna dává vínu slavnostní charakter.